Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Dynamo jedná se třemi zájemci o koupi a chce do pronájmu arénu

02.12. 2018 19:57

PARDUBICE – Na základě sepsané petice (uveřejněné na jiném místě této stránky) nespokojených fanoušků svolalo Dynamo minulé pondělí diskuzní setkání s fanoušky.


V reakci na neutěšenou situaci týmu, který se potácí na dně extraligové tabulky, si do foyeru ČSOB Pojišťovna arény našlo cestu zhruba sto příznivců. Nikoliv však autoři petice, kteří před plánovaným setkáním poslali generálními manažerovi klubu vysvětlující dopis, proč se nedostaví: „Váženy pane Salfický, píši Vám v reakci na svolání diskuzního kotle. Účelem Otevřeného dopisu fanoušků pardubického hokeje rozhodně nebylo vyvolat narychlo svolanou diskuzi na chodbě pardubické arény. Diskuzní kotel ve svém formátu měl být svolán na základě nepříznivé situace klubu již v dřívější době – tehdy jste měli mít hlavní snahu o komunikaci s fanoušky proč se nedaří zvrátit nepříznivý trend ve vývoji sportovních úspěchů klubu, proč se rozšířily spekulace ohledně porušování životosprávy hráčů, proč jste ukončili spolupráci s panem Milošem Holaněm, případně, zda máte nějakou koncepci, kterou se klub bude ubírat. Zvolili jste, pro Vás zřejmě pohodlnější, cestu ignorace. Proto zcela jistě pochopíte, že v současné situaci je již na takto svolanou diskuzi pozdě. Z výše zmíněných důvodů se diskuzního kotle, jakožto organizátoři Otevřeného dopisu fanoušků pardubického hokeje, nezúčastníme.“ Za spoluorganizátory petice podepsán Zdeněk Válek.
Coming out se nekonal
Před fanoušky, kteří se do arény přesto dostavili, nakráčeli generální manažer Dušan Salfický, sportovní manažer Pavel Marek, hlavní trenér Břetislav Kopřiva, provozně-ekonomický manažer Ondřej Šebek, a spolumajitel a aktivní hráč Petr Čáslava. Právě on se chopil slova jako první a desítky fandů čekaly na jeho „coming out“ neboli osvětlení jeho údajné „kokainové aféry“. „Teprve minulý týden jsem byl na policii a ještě to není uzavřeno. Vše řeší moje právnička, takže o tom přesně nic nevím. Až budu vědět víc, tak to zveřejním,“ šokoval Čáslava svoji prázdnou frází fanoušky. Žádná velká omluva či posypání hlavy popelem se tedy nekonalo. Nejšťastnější nebyl ani následný názor šéfa klubu: „Já nejsem táta hráčů, abych je vodil za ruku. Přeci nebudu běhat po hospodách a hlídat je,“ řekl Salfický na adresu Čáslavy a rovněž na další hráče, u kterých vyplula na povrch jejich porušená životospráva. Šéf klubu dále pohovořil o kumulaci svých funkcí, která je mu v petici vytýkána. Řekl, že v některých již skončil. „Původně jsem vstoupil do politiky, abych mohl pomáhat hokeji.“ Na další otázku ohledně odvolání Miloše Holaně Salfický přiznal, že za současný stav někdejší trenér A týmu rozhodně nemůže. „Stál jsem ale před rozhodnutím udělat nějakou změnu,“ řekl. Ke slovu se dostal také nástupce Miloše Holaně, který ovšem v současné době s týmem tápe ještě hůř, než jeho předchůdce.
Chybí rozdílový hráč
„Rozdílového hráče nemáme, to přiznávám, ale máme dobré hráče, za které se stavím. I bez špičkových hráčů máme tým na to, abychom hráli střed tabulky,“ řekl Břetislav Kopřiva, který vzápětí ale připustil, že výkonnost mužstva klesá. Zmíněny byly i zoufalé přesilovky, na něž zareagoval sportovní manažer Pavel Marek. „Je to právě o tom rozdílovém hráči. Kdyby tady řídil přesilovky Plekanec, bylo by to o něčem jiném...,“ na což zareagoval Dušan Salfický, že fanoušci rozhodně nemohou příchod Plekance očekávat. A nejen proto, že ten už má o svém dalším působení jasno. „Nejsme finančně schopni konkurovat Kometě, Třinci, Liberci, Spartě a Hradci,“ přiznal Salfický. Žádné zásadní ani objevné změny či novinky se tedy fanoušci na diskuzním setkání nedozvěděli, je otázkou, jak bude probíhat schůzka hokejového vedení s autory petice. „Chci s nimi pochopitelně celou záležitost prodiskutovat. Přesto ale musíme dál pracovat, aby se tým zvedl,“ uvedl dále šéf Dynama.
Tři zájemci o koupi
Nejzásadnější informací tak bylo zřejmě to, že klub jedná s několika potenciálními zájemci o koupi. „Máme tři seriózní zájemce o koupi klubu. Zatím ale není jasné, jak a kdy se dohodneme. Muže to být za měsíc, ale i za rok,“ zveřejnil nejzásadnější zprávu diskuzního setkání ekonomicky-provozní manažer Ondřej Šebek. Další zajímavostí, byť již ne tou, která by hýbala současným děním, bylo i to, že si klub chce vzít ČSOB Pojišťovna arénu do pronájmu. „Po vzoru jiných měst bychom chtěli halu do pronájmu. Chtěli bychom ji obhospodařovat, voláme po tom, ale je to spíš otázka na vedení města," řekl Salfický, který pak v závěru téměř dvouapůlhodinového setkání s fanoušky řekl, že by tento způsob komunikace mohl být pravidelný. Tak, jak to svého času praktikoval Zbyněk Kusý. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMmFlN2JhZ