Dynamo na Wolskiho nestačilo, padlo ale i na Spartě

19.01. 2020 19:45

PARDUBICE – Pochopitelně nejen na výkon Dynama, ale i na dva výrazné hráče na ledě, bylo zvědavo v pátek večer více než sedm tisíc lidí v Enteria Areně. Do týmu domácích se po několikaměsíční „pauze“ vrátil bojovník, hecíř a patriot Tomáš Rolinek, v třineckém týmu pak měla své umění dokázat jedna z největších současných hvězd celé extraligy – polský Kanaďan Wojtek Wolski. A nakonec to byl opravdu kanadský bronzový olympionik, kdo dvěma góly a jednou asistencí poslal Pardubice do kolen, přičemž svým výkonem ve svém čtvrtém utkání zaokrouhlil počet svých kanadských bodů na deset (7+3)!

37. kolo: Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 0:2, 1:1). Branky a nahrávky: 18:12 Poulíček (Holland), 41:22 Poulíček (Kusý, Holland) – 29:59 Wolski (Růžička, Stránský), 36:05 Wolski (ts), 51:14 O. Kovařčík (Wolski). Rozhodčí: Pražák, Veselý – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití:  1:0. Diváků: 7294. Střely na branku: 27:34 (9:8, 11:19, 14:2). Vhazování:  27:34. PARDUBICE: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Voráček, Ivan, Holland, Hrádek – Mandát, Kousal, Tybor – Machala, Harju, Svačina – Kusý, Poulíček, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
Dynamo nastoupilo s Tomášem Rolinkem na postu čtvrtého centra a zejména opět s gólmanem Kantorem, který se tak objevil v pardubické brance již ve čtvrtém utkání po sobě a dal tím ještě větší prostor ke spekulacím, že je na odchodu Ondřej Kacetl… Týmová brankářská dvojka si nicméně v první třetině vedla více než solidně, když zlikvidovala všechny střely Třince včetně tutovky Wolskiho, který tváří v tvář Kantorovi zatím ještě selhal. Kanadská hvězda s polskými kořeny pak ovšem již začala úřadovat naplno, když svými dvěma góly otočila skóre. Dynamu se sice na začátku posledního dějství podařilo srovnat, ovšem byl to opět Wolski, který o deset minut později připravil gólovou pozici pro Kovařčíka – 2:3. Po tomto gólu se zřejmě trochu zastyděl Kantor, kterému puk projel mezi nohami a určil definitivní podobu výsledku. Touto brankou pak navíc klesla celková Kantorova úspěšnost zásahů v zápase pod devadesát procent. Bouřlivě oslavovaný navrátilec Rolinek strávil na ledě téměř třináct a půl minuty, přičemž odehrál téměř čtyři minuty v oslabení (nejvíce z týmu) a připsal si čtyři zblokované střely (rovněž nejvíc z celého týmu). „První třetinu jsme odehráli velmi dobře, rozhodla část druhá, kde jsme udělali hloupé fauly. Věděli jsme, jak je Třinec silný v přesilových hrách, dobře jsme se na ně připravili a sehráli je i kvalitně, bohužel krátce před koncem oslabení jsme inkasovali. Poté jsme se sice vrátili ke hře, kterou bychom si představovali, vyrovnali jsme, ale hosté nás v závěru přetlačili. Měli jsme ještě šance, nevyužili jsme je a soupeř ano. Třinec byl šťastnější, kluci dřeli, ale bohužel to nedopadlo.“ Řekl k utkání asistent trenéra Michal Mikeska.

Vondrkův gól byl na výhru málo

PRAHA – Konečně s posilou zvučného jména vyrazilo včera Dynamo na led pražské Sparty, kde opět bojovalo o své bytí a nebytí v extralize. Přestože Michal Vondrka se hned ve své premiéře uvedl gólem, na vítězství to nestačilo. V tomto případě ztracené body mohou mrzet o to víc, že Pardubice Spartu jasně přestřílely.
38. kolo: Sparta Praha – Dynamo Pardubice 2:1 p (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 24:09 Vondrka (Svačina, Mikuš) - 32:58 Tomášek (Rousek), 61:20 Pech (Koistinen, Machovský). Rozhodčí: Svoboda, Heikinnen – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití Diváků: 9763. Střely na branku: 22:34 (4:9, 10:10, 6:15 - 2:0). Vhazování: 30:28. PARDUBICE: Kantor – Mikuš, J. Zdráhal, J. Kolář, T. Voráček, Ivan, Holland, Blažej – Mandát, R. Kousal, Tybor – Svačina, Harju, Vondrka – Kusý, Poulíček, Látal – Machala, Rolinek, Paulovič.
Pardubičtí hokejisté předvedli v O2 Areně velmi dobrý výkon, za který si zasloužili více, než pouhý jeden bod. Velký tlak, při kterém se domácí regulérně strachovali o výsledek, vyvinulo Dynamo zejména v poslední třetině, kdy na Machovského vystřelilo patnáctkrát oproti šesti střelám Sparty. Pech však měly Pardubice v prodloužení, když je na kolena srazil vítězným gólem Pech... Další výsledky: Třinec – Liberec 4:3, Brno – Plzeň 5:2, Litvínov – Olomouc 1:3, Mountfield – Zlín 4:2, Vítkovice – Karlovy Vary 4:3, Mladá Boleslav – Kladno 5:2. Příště: Pardubice – Brno (PÁ 18). (saf)