Dynamo se valí dál!V semifinále čekají Tygři

30.08. 2020 20:23

PARDUBICE – Dvouzápasovou čtvrtfinálovou bitvu se Zlínem nakonec o jeden jediný gól pro sebe urvali pardubičtí hokejisté. Nejprve prohráli v pondělí na Moravě 4:2, aby pak výsledkem 5:2 porazili Ševce v enteria aréně a zajistili si tak při shodných bodech a o jeden gól lepším skóre postup do semifinále! V něm se Dynamo střetne s libereckými Bílými Tygry. První zápas je na programu zítra v Liberci, odveta se pak v enteria aréně odehraje o týden později. Na postupu má lví podíl vycházející hvězda Dynama Jan Mandát, který nejprve ve Zlíně dvakrát asistoval a doma si pak stejný počet bodů připsal i za vstřelené branky.

1. čtvrtfinále: Berani Zlín – Dynamo Pardubice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 9:19 Šlahař (Köhler), 26:01 Okál (Šlahař), 34:13 Okál (Šlahař, Nosek), 49:26 Köhler (Václavek, Suhrada) – 17:08 Poulíček (Mandát, Svačina), 48:12 Svačina (Mandát, Hrádek) Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Zásahy brankářů: 34:15. Diváků: 696. PARDUBICE: Klouček – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Vála, Holland, Bučko – Blümel, Kousal, Anděl – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Zeman, Rohlík. „Jsme spokojeni s první třetinou, ve které jsme měli tři čtyři gólové šance, bohužel jsme je nevyužili. Druhou část jsme trochu prospali, nechali jsme domácí tým odskočit do slibného vedení. V závěrečné dvacetiminutovce jsme byli znovu aktivní, stříleli jsme, měli jsme tlak. Domácí to zkušeně odbránili. Nedařilo se nám v přesilových hrách, takže jsme celkově mírně zklamáni," nechal se slyšet asistent trenéra Pardubic Michal Mikeska.
2. čtvrtfinále: Dynamo Pardubice – Berani Zlín 5:2 (0:0, 3:0, 2:2). Branky a nahrávky: 26:05 Mandát (Svačina, Kolář), 36:31 Tybor (Claireaux), 38:31 Kousal (Blümel), 47:12 Holland (Kusý), 56:40 Mandát (Holland) - 41:05 Fryšara, 48:24 Dufek. Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Zásahy brankářů: 26:36. Diváků: 1505. PARDUBICE: Klouček – Kolář, Nakládal, Mikuš, Bučko, Vála, Holland, Hrádek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman. „Dostali jsme se do třígólového náskoku. Hned zkraje třetí třetiny jsme dostali gól na 3:1 po odrazu puku od kamery, to znamená, že měla být přerušená hra. Nerad bych ale o tom gólu nególu polemizoval. Nicméně ten zápas to dostalo do úplně jiného tempa, byla to přetahovaná. Závěr jsme uhájili, poslední tři minuty byly pro diváky jak tady, tak doma u obrazovek, velmi napínavé,“ řekl k utkání asistent pardubického kouče Michal Mikeska. (saf)