Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Dynamo „tvoří“ kádr. Ten se ale zatím spíš rozpadá…

05.05. 2019 19:32

PARDUBICE – Přestože hokejové Dynamo v minulých dnech oznámilo tvorbu kádru pro příští sezonu, fanouškům z toho zatím spíš tuhne krev v žilách. Momentálně totiž odešlo deset hráčů, kteří se podíleli na úspěšně zvládnuté baráži.


Pardubičtí fanoušci již v dresu Dynama neuvidí Perreta, Schause, Ihnačáka, Budíka, Kloze, Horkého, Duška, Cardwella, Děrvuka či Poreselanda. Navíc, a to je nejhůře zkousnutelné, přišli doposud jen dva – Kindl a Látal. Kádr nyní stojí na hráčích, kteří jsou pod smlouvou. „Základ kádru máme smluvně potvrzený, nyní pracujeme na dalších příchodech. Platí, že chceme do A týmu zabudovávat naše odchovance, počítáme s tím, že se zapojí do přípravy řada juniorů,“ řekl generální manažer Dušan Salfický. Čímž ale rozhodně fanouškovskou veřejnost nijak neuklidnil. Snad jediné pozitivum posledních dnů je naděje, že by mohl u týmu pokračovat trenér Lubina. „Počítáme s pokračováním Ladislava Lubiny u A týmu Dynama,“ dodal Salfický.
 

Nové tváře

Podle slov generálního manažera pracovalo vedení klubu na posílení kádru již během baráže. „Očekávám, že první příchody bychom mohli oznámit v nejbližší době,“ uvedl minulý týden šéf klubu. V pátek pak přivedl do Pardubic Denise Kindla (*1992). Odchovanec Šumperku, který se v dorosteneckém a juniorském věku mihl ve třech sezonách v Pardubicích, pobýval v uplynulých dvou letech v Plzni, kde loni posbíral solidních pětadvacet bodů (12+13). Mladší bratr někdejšího hráče NHL Jakuba Kindla hrál v minulosti rovněž za Karlovy Vary, Kladno, Třinec, Prostějov a juniorskou soutěž v zámoří. Druhým novým hráčem na soupisce současného Dynama je jednatřicetiletý útočník Martin Látal. Hokejový světoběžník, pro něhož jsou Pardubice již osmým českým klubem zkoušel v minulosti rovněž štěstí v zámořské juniorské soutěži. V roce 2006 byl v pátém kole draftován arizonskými Kojoty, za něž ale nikdy nenastoupil. Loňskou sezonu trávil Látal v Mladé Boleslavi. Milovníci konspiračních teorií by už ve spojení Látala s Pardubicemi mohli vidět stejným směrem ušlapávanou cestičku pro jeho otce Jaromíra, který na začátku roku skončil na pozici sportovního manažera právě v Mladé Boleslavi…
 

Současný kádr

A jak tedy v současnosti kádr Dynama vypadá? „Platné kontrakty i pro novou sezonu mají oba gólmani, tedy Ondřej Kacetl i Milan Klouček. Dynamo počítá do příštích let také s Tomášem Vlkem a Vojtěchem Nečasem, kteří v průběhu sezony poprvé nastoupili v extralize. Z obránců pak mají platné smlouvy Eklund, Mikuš, Nedbal a Zdráhal. Platný kontrakt s Dynamem běží od začátku května také Marku Trončinskému, klub nadále počítá se službami talentovaných beků Bučka, Merta a dalších juniorů. Na pokračování vzájemné spolupráce jednáme s Hollandem. Do nové sezony může Dynamo z hráčů, kteří dohráli minulou sezonu, počítat s útočníky Bubelou, Hovorkou, Kusým, Machačem, Machalou, Mandátem, Pochobradským, Poulíčkem, Rolinkem a nyní také už s Látalem a Kindlem. Všichni hráči mají podepsané kontrakty i pro extraligový ročník 2019/2020,“ píše klubový web.
 

Perret, Budík…

Zřejmě nejvíce přetřásanými odchody jsou ten Perretův a Budíkův: „Perret od nás obdržel návrh smlouvy, chtěli jsme ho udržet, rozhodl se však pro změnu,“ uvedl Salfický. Bolestivé je navíc to, že francouzský útočník posílil Hradec Králové, kde podepsal smlouvu na rok s opcí. „Jordann přichází především na přání trenérů, kteří v něm vidí přesně parametry hráče do našeho herního stylu,“ uvedl na adresu nejrychlejšího bruslaře extraligy šéf Mountfieldu HK Aleš Kmoníček. Rovněž Budík dal přednost jiné adrese, než pardubické Sukově třídě. Nově bude oblékat dres Plzně. „Klub s předstihem předložil Vojtěchu Budíkovi atraktivní víceletou nabídku, ten se ale rozhodl pro jiné angažmá. Měli jsme velký zájem na tom, aby u nás pokračoval, počítali jsme s ním. Naše kvalitní nabídka zohledňovala jeho potenciál do budoucna. Jeho odchod nás mrzí,“ nechal se slyšet Salfický. V minulých dnech pak také Pardubice definitivně ztratily nárok na beka Ščotku. Litvínov od Dynama koupil jeho hráčská práva a z hostování se stal přestup.

A co Sýkora?

Samostatnou kapitolou je pak čtyřicetiletý snajpr Sýkora. „Petr vždy uzavíral kontrakty pouze na jeden rok. Určitě si spolu sedneme a pobavíme se nad jeho další hokejovou budoucností,“ řekl šéf klubu. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGI1OTEy