Dynamo v Krkonoších uspělo. Vrchlabí ale hrálo bez Sýkory…

09.02. 2020 15:57

VRCHLABÍ – Herně vyplnit reprezentační přestávku odjeli pardubičtí hokejisté do Krkonoš, kde v pátek večer sehráli přátelské utkání s lídrem druhé ligy. Vrchlabí dokazovalo, proč patří k tomu nejlepšímu, co třetí nejvyšší soutěž nabízí. V první třetině šli domácí do vedení, které Dynamo dorovnalo až čtyři vteřiny před úvodní sirénou. Navíc je potřeba zmínit, že Vrchlabí nastoupilo bez svých největších hvězd – Sýkory, Bednáře a Hlaváče…

HC Stadion Vrchlabí – HC Dynamo Pardubice 2:4 (2:2, 0:2, 0:2). Branky a nahrávky: 10. Kastner (Hozák, Mrňa), 17. Mrňa (Voženílek) – 9. Machala (Holland), 20. Svačina (Poulíček), 33. Látal (Svačina, Holland), 40. Poulíček (Svačina). Rozhodčí: Veselý, Šmika – Řezníček, Všetečka. Vyloučení: 7:5. + Kindl (OK + 10 + 2 + 2), Niko (10 + 2 + 2). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 1501.
Více než patnáct set diváků si za padesát korun vstupného nenechalo ujít konfrontaci nejhoršího mužstva extraligy s lídrem třetí nejvyšší soutěže. Vrchlabí ale již dopředu avizovalo, že do tohoto klání nenastoupí jeho největší hvězdy. „Petr Sýkora je srdcař a nechce hrát proti svému mateřskému klubu, Jaroslav Bednář se zase nezúčastní z rodinných důvodů,“ uvedly před utkáním klubové stránky Vrchlabí. Za to nakonec nenastoupila ani další star – mistr světa i republiky a někdejší hráč newyorských Rangers, Philadelphie či Tampy Jan Hlaváč. Ovšem Pardubice se rovněž v DD elektromont aréně nepředstavily v nejsilnějším složení – chyběli například Rolinek, Vondrka, Kolář, Tybor, Mandát či Zacharčuk. Naopak po delší době se do branky Dynama postavil Kacetl. Vrchlabí začalo utkání ve velikém stylu, a i po inkasované brance se dokázalo vzpamatovat a jít do vedení. O to pak přišlo až v samém závěru třetiny. Další góly ve své brance však již Kacetl nedovolil, a tak to byli hosté, kteří zhruba v polovině utkání vsítili Látalem vítězný gól. Hubenou výhru pak opět v samém závěru druhé části pečetil kapitán Poulíček. JAN ŠAFÁŘ