Dynamo válí. Postoupilo z prvního místa!

23.08. 2020 20:47

PARDUBICE - Hokejisté Dynama zvládli závěrečný zápas základní skupiny C Generali Česká Cupu a v přímém souboji o postup do další fáze porazili ve čtvrtek Olomouc 5:1. Na výhru hosté zadělali především v první polovině zápasu, když za 32 minut hry stihli vstřelit všech pět branek. Díky výhře Komety Brno nad Mountfieldem HK poskočilo Dynamo na první místo tabulky a ve čtvrtfinále se střetne s druhým týmem skupiny D - Zlínem. Celkovému výsledku ovšem napomohla také úterní domácí výhra s Kometou. V obou zápasech opět zazářil gólman Klouček, když dohromady kryl osmatřicet střel! Jak již bylo zmíněno, konečnou čtyřčlennou tabulku základní části turnaje ovládly Pardubice se 13 body, když ze šesti zápasů čtyřikrát vyhrály při celkovém skóre 22:11. Druhý skončil Mountfield (11 bodů), třetí Olomouc (9) a poslední brněnská Kometa (3). Již dnes začne čtvrtfinálová série na dvě utkání a Dynamo se představí na Moravě, o postupujícím do semifinále se pak rozhodne ve čtvrtek v pardubické enteria areně.

5. kolo: Dynamo Pardubice – Kometa Brno 5:1 (1:0, 1:1, 3:0). Branky a nahrávky: 17:59 Tybor (Poulíček), 38:34 Vála (Kousal), 49:39 Tybor (Claireaux, Kousal), 54:30 Mikuš (Svačina), 58:48 Mikuš (Kusý, Claireaux) - 33:57. Schneider (Mueller, Freibergs). Rozhodčí: Lacina, Pilný – Klouček, Ganger. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 19:18. Diváků: 1458. PARDUBICE: Klouček – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Vála, Holland, Jelínek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman. „V první třetině jsme bojovali s pohybem, chtěli jsme být aktivnější, nicméně nás Kometa přebruslovala. Měli jsme s tím potíž, byli jsme lehce pod tlakem. Druhou třetinu jsme srovnali krok, využili jsme přesilovku, pomohli jsme si v ní gólem. Ve třetí třetině jsme to ještě více vyjádřili brankově. Výborná kombinace v další přesilovce, lépe jsme se hýbali a lépe nám létaly kotouče. Třetí třetina byla z naší strany už pěkná a svěží,“ vyjádřil se k utkání asistent trenéra Pardubic Michal Mikeska.
6. kolo: HC Olomouc – Dynamo Pardubice 1:5 (0:2, 1:3, 0:0). Branky a nahrávky: 27. Káňa – 8. Blümel (Tybor, Linhart), 10. Machala (Kusý), 28. Tybor (Blümel), 31. Zeman, 32. Kusý (Vondrka, Mikúš). Rozhodčí: Kika, Hradil - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Zásahy Brankářů: 22:19. Diváků: 950. PARDUBICE: Klouček – Kolář, Linhart, Mikúš, Hrádek, Vála, Holland, Jelínek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman. „My jsme přežili úvodní tlak domácích. Poté jsme odskočili do vedení, ale Olomouc z tlaku na začátku druhé třetiny dala kontaktní branku. Poté jsme vstřelili tři branky, zlepšili pohyb a zaslouženě bereme vítězství,“ nechal se slyšet kouč Dynama Milan Razým. (saf)