Dynamo zase selhalo. V Třinci dostalo sedmičku

01.12. 2019 18:32

TŘINEC – Jen co se stačil pardubický hokejový fanoušek v pátek alespoň trošičku zaradovat, dostal vzápětí zase pořádnou ránu. Dynamo na ledě Třince selhalo snad úplně ve všem. Gólman Kantor, který se skvěle uvedl minulý týden v Liberci, tentokrát nebyl takovou oporou a připsal si jen ani ne 83procentní úspěšnost zákroků. Pardubice navíc opět propadly ve vhazování, přičemž elitní centr Kousal si připsal jen tři vítězné bule z patnácti! Velmi tristní pak byl i celkový počet střel Dynama na třineckou branku. Domácí brankář si připsal pouhopouhých jedenáct zákroků, když ho Pardubice ohrozily v první třetině třikrát a a pak v každé další čtyřikrát...

24. kolo: Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 7:0 (3:0, 0:0, 4:0). Branky a nahrávky: 3:27 Krajíček (Martynek, Hrehorčák), 12:58 Chmielewski (Dravecký, Kovařčík), 19:38 Stránský (Krajíček, Hrňa), 42:48 Martynek (Novotný), 50:07 Chmielewski (Kundrátek, Gernát), 53:53 Adamský (Martynek, Novotný), 54:50 Dravecký (Gernát, Hrňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváků: 4055. Střely na branku: 41:11. Vhazování: 33:20. PARDUBICE: Kantor – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Mandát, Kousal, Blümel – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Vlach, Knotek – Beran, Pochobradský, Matýs.

PARDUBICE – Zlaté dva body a konečně vítězství spadlo v pátek večer Dynamu do klína poměrně nečekaně, byť po dvou třetinách drželo velice nadějný stav. Pak ale, jak už bývá v posledních utkáních zvykem, soupeř výsledek otočil. Diváci už téměř opouštěli své sedačky, když po ukázkové souhře vyrovnal jedenáct vteřin před koncem bek Holland! Za první dvě třetiny a za závěrečnou snahu v té třetí se hokejový pámbu zřejmě slitoval. A když poté Pardubice vstřelily v prodloužení vítězný gól, nabízí se lidové rčení, že když pánbůh dopustí, i motyka spustí…
23. kolo: Dynamo Pardubice – Škoda plzeň 4:3 p. (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0). Branky a nahrávky: 12:31 Machala (Kindl), 34:08 Mikuš (Zdráhal, Kindl), 59:49 Holland (Harju, Kusý), 60:21 Mikuš (Kusý, Kousal) – 41:31 Straka (Frodl), 44:10 Vráblík (Moravčík), 47:00 Moravčík (Gulaš).  Rozhodčí:  Obadal, Šír – Rampír, Špringl.  Vyloučení: 4:4, navíc Jank (Plzeň) 10 min. osobní trest. Využití: 1:1.  Diváků: 6674. Střely na branku: 29:34 (10:8, 6:11, 12:15 - 1:0). Hity: 13:7. Vhazování: 32:38. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Holland, Kolář, Voráček, Mikuš, Zdráhal, Ivan – Mandát, R. Kousal, Blümel – Machala, Harju, Kindl – Kusý, Knotek, Rouha – Beran, Pochobradský, Matýs.
Krátce po polovině první třetiny předvedli vzornou spolupráci Kindl s Machalou a druhý jmenovaný s přehledem zakončil své sólo – 1:0. Plzeň nepředváděla žádný extra hokej, a když selhala i její gólová mašina Gulaš, zahřmělo podruhé ze strany domácích. Zdráhalovu střelu od modré tečoval Mikuš a bylo to 2:0. Jenže vedení po dvou třetinách je z pozice Dynama velice ošemetné, o čemž se celá Enteria Arena přesvědčila na vlastní oči hned v úvodu třetí části, když už po sedmi minutách byl stav zcela otočený – 2:3. Nutno podotknout, že jindy vynikající gólman Kacetl neměl tentokrát úplně čisté svědomí… Dynamo pak opět upadlo do tradiční letargie, bídy a zmaru a hrát se o jedenáct vteřin méně, bylo by utkání jen dalším hřebíkem do pomyslné rakve. Nicméně Pardubice si při hře bez brankáře po ukázkové herní ose Kusý – Harju – Holland vysloužily vyrovnání. Eufórii plyšákového utkání pak dokonal hned po jedenadvaceti vteřinách prodloužení Mikuš! Důležitým momentem bezesporu bylo, že se Dynamo nenechalo nijak zvlášť přestřílet a tentokrát ani, oproti utkání v Liberci, nijak extrémně nepropadalo na vhazování. (saf)