Enteria Arena včera stála a tleskala. Sýkorovi

22.09. 2019 21:47

PARDUBICE – Po páteční výhře v Litvínově mohli pardubičtí hokejisté potvrdit zlepšení a co mohlo být v tomto případě lepší, než to udělat před téměř deseti tisíci fanoušky na vlastním stadionu. Bohužel, nestalo se a přesně takovým výsledkem, po jakém se Dynamo v pátek radovalo, včera padlo. Téměř plná Enteria Aréna si však přeci jen zatleskala a dokonce se i na dlouhé minuty postavila. To, když se před samotným utkáním na červeném koberci s definitivní platností loučil do kvádra oděný Petr Sýkora. Deset tisíc diváků ve stoje tleskalo ikoně pardubického hokeje, která v červenobílém dresu odehrála 897 extraligových zápasů, v nichž vsítila 385 branek, Jižní tribuna skandovala jeho jméno a na kostce nad ledem běžel Sýkorův medailonek. Od šéfa klubu, svého jmenovce Martina, poté dostal památeční dres s číslem 385 a od svého někdejšího spoluhráče Jaroslava Bednáře dárkový koš. „Sejček“ pak naposledy zamával tribunám a nezvratně odešel mimo mantinely. S jistotou se ale mezi ně dřív nebo později určitě vrátí. A zase bude na červeném koberci a zase bude stojící aréna vyvolávat jeho jméno. A kdy? Až bude pod střechu haly mířit jeho „sedmatřicítka“. Škoda, že k oslavám nepomohlo i následné utkání, ve kterém Dynamo, byť jen těsně, nestačilo na Mountfield...

4. kolo: HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Branky a nahrávky: 30:56 Hovorka (Piché) – 16:55 Rosandić (M. Chalupa, Miškář), 32:18 F. Pavlík (Cibulskis, Kubík). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zika. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváků: 9253. Střely na branku: 22:30. Hity: 11:4. Vhazování: 34:33. PARDUBICE: Kacetl – Eklund, Holland, J. Kolář (C), Piché, Mikuš, J. Zdráhal, Ivan – Harju, R. Kousal, Tybor – D. Kindl, Mandát (A), Hovorka – Machala, Poulíček (A), Látal – M. Kratochvil, Pochobradský, Matýs.
První třetina byla herně vyrovnaná a nepřinesla nijak zvlášť velké vzrušení. To přišlo až pár minut před koncem první části, kdy nejprve svůj únik nevyužil Mandát, aby se o pár chvil později trefil hostující Rosandič. Ve druhé třetině chtělo Dynamo srovnat stav, a tak přidalo i na obrátkách. Na koně ho mohl dostat Machala, jenže jeho únik zlikvidoval Mazanec. V několika dalších minutách pak Hradec zase převzal otěže, ale nijak zvlášť po brance neprahnul a to se mu zřejmě vymstilo. Následně totiž hosté nabídli Dynamu přesilovku, ve které Marek Hovorka se štěstím procedil své nahození hradbou těl před sebou včetně Mazance až do sítě – 1:1. Bohužel, škoda pro Pardubice, že jejich další přesilovky zůstaly nevyužité. Právě při nich a v této třetině se totiž lámal chleba. Avšak nevydržel ani vyrovnaný stav. Jen o pár chvil později totiž hráli přesilovku také hosté a také oni byli úspěšní. Byť s velkou dávkou štěstí. Pavlík hledal přihrávkou z levé strany spoluhráče před brankou a jeho pas srazil za Kacetla Juraj Mikuš – 1:2. „Proměnili jsme jenom jednu přesilovku a myslím, že utkání rozhodla druhá třetina. Měli jsme v ní pět vyloučených a zaprvé jsme dostali gól, zadruhé jsme ztratili spoustu sil, které nám potom v závěru chyběly na vyrovnání,“ zhodnotil utkání asistent trenéra Pardubic Radek Bělohlav. Ve třetí třetině, byť domácí tlačili a snažili se alespoň vyrovnat, už branka nepadla. Poměrně blízko k ní měli nejdříve Mandát a poté Tybor, který mezi kruhy napálil svůj projektil pouze do Mazancovy masky. Ještě jednou se naopak radoval Hradec, podle videorozhodčího však puk přešel brankovou čáru prázdné klece až po uplynutí hrací doby. Další zápasy 4. kola: Třinec – Litvínov 3:2, Liberec – Mladá Boleslav 4:3, Kladno – Vítkovice 2:3 p., Plzeň – Zlín 5:4, Olomouc – Karlovy Vary 3:2, Kometa – Sparta 2:0. Příště: Olomouc – Pardubice (PÁ 18). (saf)