Fantastické publikum pomohlo Dynamu srovnat sérii!

18.03. 2018 21:21

PARDUBICE/TŘINEC – V minulém týdnu odstartovala čtvrtfinálová série mezi Třincem a Pardubicemi, která bude pokračovat i v tomto týdnu. Úvodní dva zápasy na Moravě Dynamo prohrálo, přestože v tom prvním padlo až po penaltách. Hned první utkání v Pardubicích pak hravě překonalo, co do počtu diváků, obě utkání v Třinci a rozhodně tak i tato fantastická atmosféra pomohla hokejistům Dynama k první výhře v sérii. I druhý domácí zápas pak přinesl výborný hokej, skvělou diváckou kulisu a hlavně výhru domácích. Za červenobílé peklo by se nestyděli ani fanoušci Bayernu či Ajaxu popřípadě jiných renomovaných týmů vyznávajících stejné klubové barvy, jako Dynamo. Včera pak Arénou v závěru utkání několikrát prolétla i mexická vlna. Domácí mise tak byla splněna a začíná se „od začátku“. Ať už středeční utkání v Třinci dopadne jakkoliv, v pátek se jde v Pardubicích opět na hokej!

1. utkání: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:2 sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0, 1:0). Branky a nahrávky: 41:33 Polanský (Svačina, Martin Růžička), 55:13 Cienciala (Vlach, Krajíček), rozhodující samostatný nájezd Petružálek – 42:58 Beran (Trončinský, Čáslava), 53:05 Beran (Cardwell).  Rozhodčí: Kika, Pešina – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0.  Diváků: 4849. Střely na branku: 33:40. Stav série: 1:0. PARDUBICE: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Ščotka – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, T. Svoboda – Perret, Poulíček, M. Kaut – Bojko, Dušek, Beran.
2. utkání: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 19:37,3 Polanský, 21:56 Polanský (Dravecký, Svačina), 37:48 Adamský (Polanský), 59:56,4 Cienciala (Dravecký) – 49:10 Beran (Rolinek, Holland).Rozhodčí: Hribik, Lacina – Blümel, Kis. Vyloučení: 6:4. Bez využitíDiváků: 5008. Střely na branku: 21:26. Stav série: 2:0. PARDUBICE: Kacetl (40:00 Klouček) – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, S. Treille – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, Beran. Neregulérní Polanského gól fotbalovou placírkou pár vteřin před koncem první třetiny, který třinecký videorozhodčí nepochopitelně uznal, jakoby určil ráz utkání…  „V play-off to tak bývá, že kdo dá první gól, má psychickou výhodu, a nás možná srazila branka 22 sekund před koncem úvodní třetiny,“ nechal se po utkání slyšet trenér Dynama Miloš Holaň.
3. utkání: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 0:0, 1:2). Branky a nahrávky: 1:06 Treille (P. Sýkora, Rolinek), 17:30 Kaut (Perret), 46:02 Beran – 41:52 Linhart (Svačina, Polanský), 58:08 Petružálek. Rozhodčí: Bejček (ČR), Bulanov (Rus.) – Hynek, Pešek (oba ČR). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváků:10 077. Střely na branku: 27:35. Stav série: 1:2. PARDUBICE: Kacetl – Wishart, Cardwell, Čáslava, Trončinský, Mojžíš, Ščotka, Holland – Beran, Tomášek, Treille – Rolinek, Marosz, P. Sýkora – Perret, Poulíček, M. Kaut – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. „Věděli jsme, že je to po dvou porážkách hodně důležité utkání, i když jsme v Třinci nezahráli špatně. Kluci si to hodně vzali za své, fantastická atmosféra nás hnala dopředu,“ řekl k sobotnímu utkání mimo jiné trenér Miloš Holaň.
4. utkání: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 1:0. 2:0). Branky a nahrávky: 32:08 Treille (Marosz, Trončinský), 49:58 Treille (Trončinský; Tomášek), 51:50 Tomášek. Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:6, navíc Holland – Musil, oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 9632. Střely na branku: 38:16. PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda. „Na hráčích bylo vidět, že nás ta včerejší výhra fyzicky i psychicky posílila. Zápas byl vesměs o jednom gólu. I když šance byly v první třetině na obou stranách, tak jsme byli rádi za bezbrankový stav, protože jsme chtěli hrát poctivou obranu na hraně svých možností, což jsme ve druhé třetině přetavili ve vedoucí branku. Hráli jsme velice dobře, pak už jsme byli i lepším týmem, podařilo se nám skórovat v přesilovce a dýchalo se nám lépe. Poděkování si zaslouží celý tým a velmi nás zdobí ubráněné přesilovky. Vůbec nic to ale pro nás neznamená, teď jedeme do Třince,“ řekl po utkání trenér Pardubic Miloš Holaň. JAN ŠAFÁŘ