Fantazie: tříbodová výhra ve Vršovicích!

30.08. 2020 21:17

PRAHA – Ve vršovickém azylu sehráli včera pardubičtí fotbalisté vítězné prvoligové utkání se Severočechy. V sestavě jim stále chyběli Hlavatý a Ewerton, ale radost pardubických příznivců byla po vítězném utkání bezmezná.

2. kolo: FK Pardubice – FK Teplice 2:1 (1:0). Branky: 43. Tischler (Solil), 63. Surzyn (T. Čelůstka) – 49. vlastní (Toml). Rozhodčí: Hrubeš. ŽK: 1:2 (90+1. Tischler (Pce) – 76. Trubač (Tep.), 79. Hejkal (Tep.). Držení míče: 56 % : 44 %. Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:18. Diváků: 1167. PARDUBICE: Boháč – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu (86. Pfeifer), Solil, Tischler (90+3. Hušek), Surzyn (65. Sláma) – P. Černý (65. Huf). Náhradníci: Letáček – Sláma, Pfeifer, Šimek, Hušek, Petráň, Huf.

V 6. minutě po dvou teplických rohových kopech se prohnal kolem Šejvla teplický útočník Žitný, ale souboj s pardubickým stoperem prohrál… V 11. minutě první střelecký pokus z hranice velkého vápna vypálil na teplickou branku Surzyn, ale gólmana Grigara neohrozil. Tepličtí byli na míči silnější, byli i nebezpečnější v ofenzívě, ale ve 43. minutě se první ligové branky dočkali Pardubičtí. To Cadu šikovně vyslal za obranu Severočechů Solila a ten s přehledem našel ve slibné pozici ve vápně Tischlera a ten tuto šanci proměnil – 1:0. Po změně stran mohl přidat druhý gól, ale hlavičkoval pouze do Grigara. Promarněná šance vzápětí domácí mrzela ještě víc, protože po centru si míč do vlastní sítě nechtěně usměrnil stoper Toml. Pardubičtí ale nerezignovali a výrazně zvýšili pohyb na polovině soupeře a začali častěji ohrožovat teplickou branku, ale hlavička Surzyna a Černého si cestu do sítě nenašly. Ale po hodině hry našel Čelůstka nabíhajícího Surzyna, který postupoval sám na Grigara a parádní střelou vstřelil vítězný gól pardubického týmu. Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): „Utkání jsme začali dobře, měli jsme tam hned několik útočných akcí, kde jsme mohli zakončit. Potom se utkání srovnalo. Měli jsme tam pasáž, kdy jsme ztráceli míče. Na toto nejsme od kluků zvyklí. V závěru prvního poločasu se nám Tischlerem povedlo dát krásný gól, kdy si počkal a zavěsil. Do druhého poločasu jsme chtěli zase vstoupit nebojácně s tím, že nebudeme bránit výsledek, ale že budeme stále aktivní. To se nám poměrně dařilo, druhý poločas byl velice dobrý. Sice jsme inkasovali vlastní gól Tomlem, ale poté jsme dokázali velikost mužstva, znovu jsme vstřelili gól a zápas zkušeně dohráli.“ Stanislav Hejkal (trenér Teplic): „Zápas se mi hodnotí velmi špatně, protože jsme ho prohráli. Nezvládli jsme ho výsledkově, ale ani herně. Domácí vyhráli zaslouženě, šli za vítězstvím, byli odhodlaní, měli takové to nováčkovské nadšení. Porazili nás zbraněmi, na které jsme byli připraveni, věděli jsme o nich, a přesto jsme neuspěli...“
Ostatní výsledky 2. kola: Baník – České Budějovice 2:2, Slovácko – Jablonec 1:1, Opava – Karviná 1:2, Mladá Boleslav – Zlín 1:3, Slavia – Příbram 3:0, Liberec – Plzeň 4:1, Zbrojovka – Bohemians 0:0, Sparta – Olomouc 3:0. Příště: Pardubice – Slavia (SO 12. 9., 19.30). (jma)