Finále Juniorky zahnal déšť pod střechu

Marek Dubský a Johana Marková. Foto: Milan Křiček
13.08. 2017 18:46

PARDUBICE – Je dobojováno! Mistry republiky v kategorii starších dorostenců v tenisu se pro letošní rok stal Marek Dubský a Johana Marková. Rozhodly o tom páteční finálové duely, které se ovšem kvůli nepřízni počasí musely odehrát v hale. S trochou nadsázky by se tak dalo říct, že nejen Wimbledon, Australian Open či US Open se dají hrát v případě nepřízně počasí pod střechou…

Šampiony ve čtyřhře se pak již o den dříve stali v chlapecké kategorii Rikl s Paroulkem. Dívčí debl pak podle očekávání nejlépe zvládly Aneta Laboutková a Klára Hájková, které ve finále porazily Kubáňovou a Dohnalovou.

V téměř stovce hráčů a hráček však i letos zely díry po těch nejlepších. Z TOP 10 žebříčku českých chlapeckých nadějí jich do Pardubic přijelo jen sedm, v případě dívek pak dokonce jen čtyři… Těžko však lákat 66. šestou hráčku světa v žebříčku WTA Markétu Vondroušovou na Juniorku… Nicméně i tak přinesl týden v Pardubicích zajímavý tenis. Nejdříve to sice vypadalo spíš na soumrak favoritů, ale z větší části pak byly přeci jen prognózy naplněny. Asi největším překvapením bylo brzké vyřazení nasazené jedničky Antonína Štěpánka, kterého v prvním kole celkem hladce přejel Tadeáš Paroulek. A kdyby ve třetím kole nenarazil na Rikla, kdoví, jak by celkové pořadí nakonec vypadalo. Další óbr favorit Rikl se však poroučel hned o kolo dál, tedy v semifinále, kde skončil na raketě Lušovského. Z druhé strany pavouka, možná té papírově snazší, pak poměrně bez obtíží dokráčel do finále Marek Dubský. A možná proto, nebo právě proto, zvládl i finále. Hráč pražského SK HAMR (ročník narození 1999) porazil v boji o juniorskou „nesmrtelnost“ Michala Lušovského z TK Precheza Přerov 4:6, 6:3, 7:5.

To Johana Marková, která by věkově startovala na Juniorce naposledy i kdyby nevyhrála, si pro titul dokráčela celkem suverénně. K favoritkám patřila hráčka I.ČLTK Praha i loni, ovšem to tehdy poměrně hladce vypadla již ve čtvrtfinále. Nyní však bez ztráty setu dokráčela až do finále, kde se utkala s o tři roky mladší kvalifikantkou Adélou Dörreovou, kterou porazila dvakrát 6:4. JAN ŠAFÁŘ