Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Finalisté Pardubické juniorky vyhráli Wimbledon!

Lehečka (vlevo) a Forejtek při loňském finále Pardubické juniorky. Letos spolu vyhráli Wimbledon! Foto: MILAN KŘIČEK
21.07. 2019 16:55

LONDÝN - Jonáš Forejtek a Jiří Lehečka vyhráli před pár dny ve Wimbledonu juniorskou čtyřhru a stali se historicky první čistě českou dvojicí, které se to v All England Clubu povedlo! Ve finále porazili kanadsko-americký pár Draxl – Nanda 7:5, 6:4.


Zajímavostí je, že oba čeští tenisté proti sobě nastoupili loni v Pardubicích ve finále Juniorky. Na kurtech pod zámkem se nakonec z prestižního titulu radoval Lehečka, který Forejtka porazil ve třech setech 4:6, 6:1 a 6:4. Nepsané pravidlo pardubického mládežnického turnaje hovoří o tom, že vítěz již na Juniorce nestartuje, ovšem Forejtek by se za pár týdnů v Pardubicích opět ukázat mohl. A navíc s puncem wimbledonského vítěze!
A jak byli oba wimbledonští šampióni představeni před loňskou Pardubickou juniorkou? Jiří Lehečka (2001, TK Agrofert Prostějov): Lehečka má obrovský švih, navíc hraje s jednou z nejrychlejších raket na trhu Babolat Pure Drive a plete Luxilon. To je smrtící kombinace, kterou drží pod kontrolou vypletení na 30 kilo. Lehečka umí dát několik es v gemu. Dobře se orientuje na síti, umí zvolit správnou variantu. Pokud se něco nestane, bude z něho hráč ATP. Jonáš Forejtek (2001, TK Škoda Plzeň): Jonáš vyrostl a to nejen výkonnostně. Je to klidný hráč, který se výborně pohybuje a dobře švihá. Je to typicky antukový hráč s velkým forhendovým švihem. Potřeboval by si více pomáhat servisem a více chodit pro vítězné míč do kurtu. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNzcwY2Q