Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Florbalisté Pardubic přepsali historii. Vyhráli pohár!

20.01. 2019 19:09

OLOMOUC - Finále Poháru České pojišťovny, které se ve středu hrálo na neutrální půdě v Olomouci, nabídlo dramatickou podívanou i přesto, že v něm nehrál žádný z týmů silné čtyřky, tedy Mladá Boleslav, Chodov, Vítkovice ani Střešovice. Po závěrečném hvizdu zdvihli nad hlavu tuto prestižní trofej florbalisté Pardubic, které v utkání s Libercem přijelo podpořit na dvě stě fanoušků! Sokol sice jako první inkasoval, ještě v první třetině ale vývoj utkání otočil a v jeho polovině vedl o tři branky. V závěru Pardubice obětavou hrou těsný náskok, i přes power-play Liberce, ubránily a mohly začít slavit!


FBC Liberec – Sokol Pardubice 3:4 (1:2, 1:2, 1:0). Branky a asistence Pardubic: 7:18 Žáček, 10:07 Pakosta (Janeček), 22:50 Janeček (Škeřík), 30:38 Zozulák. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Střely na branku: 19:26. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváků: 756. Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Petržela.

„Zápas jsme odehráli v neskutečném nasazení, strašně moc jsme bojovali. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme bojovali více než Liberec. Vyhrát Pohár se svým mateřským klubem je pro mě určitě důležité, ale spíše si myslím, že je to taková mezizastávka na cestě, po které jsme se vydali a satisfakce za roky dřiny, kterou v klubu odvádíme a možná důkaz toho, že to v Pardubicích děláme dobře,“ řekl k utkání pardubický kapitán Martin Zozulák. K finále se následně vyjádřil i šťastný trenér Sokola Ladislav Štancl: „Byl to zápas, na který jsme se od začátku všichni těšili, byla to velká událost nejen pro hráče, ale pro všechny v klubu. Pro mě jako trenéra to znamená, že tým má potenciál hrát v Superlize výše, než jsme teď, a do budoucna se s ním musí počítat. Pro všechny v klubu je to odměna za práci za poslední roky, kdy se vše neskutečně posunulo a důkazem toho je, že sem za námi přijelo ve čtyřech autobusech přes dvě stě lidí!“ (AJ, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZTA4NGYz