Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Florbalisté Sokola zahájili letní přípravu

12.05. 2019 21:12

PARDUBICE - Florbalistům pardubického A týmu odstartovala po měsíčním volnu první fáze letní přípravy na nadcházející superligovou sezonu. Ta je nově z velké části individuální podle tréninků sestavených kondičním trenérem Petrem Mockem. Realizační tým zůstává pro nový ročník nejvyšší soutěže ve stejném složení, jako v tom minulém, a jen velice mírně se pak obměnil kádr.


„Tým zůstává stejný jako v minulé sezoně. Ukončit florbalovou kariéru na nejvyšší úrovni se rozhodl Jan Bílý. Do A týmu se pak nastálo zařadili Vojtěch Kaluža a David Petržela, kteří s námi jako junioři již absolvovali druhou polovinu předešlého ročníku,“ řekl na úvod kondiční fáze letní přípravy hlavní trenér Ladislav Štancl. Pro florbalisty Sokola je nyní novinkou, že ač zatím trénují individuálně, díky používání sporttestrů jsou pod částečným dohledem trenérů. Od června pak již Sokolu začne týmová část letní přípravy, ve které se zúčastní tří turnajů. První herní test čeká na hráče v polovině června, kdy odehrají Sokol Cup. Následovat bude druhá fáze individuální přípravy a hned po ní Czech Open, na němž budou díky loňskému prvenství v kategorii Pro měřit síly s nejsilnějšími celky v kategorii Elite. O týden později pak pardubický tým okusí další novinku v přípravě – zahraniční turnaj na Slovensku.

„V červnu již začneme trénovat týmově a budou zařazeny i herní halové tréninky. V polovině června podstoupíme první herní test v podobě Sokol Cupu, který pořádáme u nás na Dašické. Poté v červenci přijde na řadu druhá individuální fáze. V srpnu se pak již herní příprava rozjede naplno, máme naplánované dva turnaje a oba budou na mezinárodní úrovni. Na Czech Open budeme letos startovat v elitní kategorii, takže nás čekají soupeři nejtěžšího kalibru. O týden později jedeme do Bratislavy na Slovak Floorball Cup, kde nás čekají také velmi kvalitní soupeři ze zahraničí,“ nastínil itinerář šéf pardubické střídačky. A jak zatím vypadá složení týmu pro sezonu 2019/2020? Brankáři: Martin Haleš, Jakub Levínský. Obránci: Václav Oubrecht, Vojtěch Kaluža, Daniel Škeřík, Lukáš Slabý, Lukáš Prix, Filip Krigovský, Radek Formánek. Útočníci: Patrik Petr, Michal Janeček, Martin Zozulák, Jan Kourek, Ivo Teichman, Tomáš Dlesk, Přemek Pakosta, Adam Šmíd, Jan Savický, David Petržela, David Žáček, Petr Černý. (aj, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNWVkZTU0NT