Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Forcier opustil klub, který vyhrál Super Bowl. A bude hrát v Pardubicích!

25.02. 2018 18:30

PARDUBICE – Hvězdným quarterbackem Stallions pro nadcházející sezonu amerického fotbalu bude bezesporu Američan Chris Forcier! Úplně čerstvá akvizice, která své štěstí v minulosti zkoušela i na kempech v zámořské NFL a poté si vyzkoušela i profesionální ligu v Itálii, se upsala Pardubicím doslova jen před pár dny!


Příchod bezesporu největší hvězdy Stallions potvrdil našemu týdeníku i člen vedení klubu Radim Kroulík: „Pardubice hledaly quarterbacka, což je klíčová pozice v americkém fotbalu, a všechny týmy nejvyšší soutěže právě na tento post hledají posily. A tak ani Pardubice nebyly v případě Forciera výjimkou. V Americe je spoustu hráčů, kteří ukončili vysokou školu, na které hráli fotbal, ale jejich úroveň nedosahuje kvalit pro NFL, a tak většina z nich s fotbalem končí. Někteří si chtějí kariéru protáhnout a podívat se do Evropy, a tak tam své služby nabízejí. V Evropě je, pochopitelně, o tyto hráče obrovský zájem a lze říct, že každá liga, včetně té naší, opírá své týmy o posily ze zámoří. Ti nejlepší chodí do německé a rakouské ligy, která je nejkvalitnější v Evropě. Ale i v Čechách již působili poměrně kvalitní borci. Pak už je to vše o jednání, jestli má hráč zájem za daný tým hrát,“ nastínil Radim Kroulík, co předcházelo příchodu Chrise Forciera.

Devětadvacetiletý Chris Forcier pochází ze San Diega, kde se stal v americkém fotbalu šampiónem středních škol. Následně získal sportovní stipendium na Kalifornské Univerzitě v Los Angeles (UCLA) a poté studoval i Univerzitu Furman v Greenville v Jižní Karolíně. A jen tak pro zajímavost - její kampus byl odborníky zvolen za jeden z nejkrásnějších na světě... Na obou školách hrál Forcier americký fotbal a obě dokončil s mnoha osobními sportovními rekordy. Nebylo tedy divu, že se kolem něj následně začali „motat“ skauti klubů NFL. Přestože nikdy nebyl draftován, vyzkoušel si tréninkové kempy týmů New York Jets a Jacksonville Jaguars. V srpnu 2012 mu Jets dokonce přidělili dres s číslem 7. Nechybělo mnoho a Chris Forcier mohl podepsat týmu, který se pyšní Super Bowlem! Profesionálně si pak Forcier přeci jen zahrál, když o rok později odešel do Itálie, kde se upsal týmu Rhinos Milano. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNGJmYWQz