Fotbalistům Pardubic vrcholí příprava, k týmu se připojil Petr Zavadil

Hráči FK Pardubice zdolali rezervu Sigmy Olomouc. Ilustrační foto: Milan Křiček
23.02. 2016 14:31

PARDUBICE - Hráči FK Pardubice odehráli vítězně další přípravné utkání, když zdolali rezervu olomoucké Sigmy. Poslední test formy před začátkem jarních odvet je na programu tuto sobotu, kdy Pardubice nastoupí proti Kolínu.

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc B 3:2 (3:0). Branky: 15. a 41. Jeřábek, 26. Niang - 63. a 70. A. Ševčík. Rozhodčí: Poláček. Diváků: 70. PARDUBICE - 1. poločas: Frydrych - Pospíšil, Zavadil, Vencl, Kakrda - Kim, Kudrna, Jeřábek, Řezníček, Fousek - Niang. 2. poločas: Knobloch - Šejvl, Zavadil, Pospíšil, Kakrda - Fusek, Kudrna, Jeřábek (62. Řezníček), Kovář, Niang (57. Fousek) - Klátil.

Pardubičtí fotbalisté využili přírodní povrch hřiště na Dolíčku, kde sehráli předposlední přípravný zápas před ostrým startem jarní části FNL. Proti druholigové rezervě Sigmy Olomouc, v jejímž dresu nastoupil i bývalý český reprezentant Jan Rajnoch, třikrát skórovali.

Úvodní gólovou akci Pardubic ještě zastavil ofsajd, v 15. minutě pak Jeřábek přesně hlavičkoval po centru Kudrny. Pak své přednosti ukázal Niang, jenž se po přihrávce Zavadila zbavil obránce a zavěsil. Aktivitu Pardubic korunoval ve 41. minutě Jeřábek, jenž lobem překonal brankáře Blahu. Po prostřídání v sestavě měl slibnou příležitost Niang, ale mířil těsně nad břevno. Po hodině hry se pak dvakrát prosadili hosté, když se v obou případech prosadil A. Ševčík.

Celý zápas odehrál za Pardubice na postu stopera Petr Zavadil, jehož klub testuje. Vzhledem k přetrvávajícím zdravotním problémům totiž trenéři nemůžou v současné době počítat s Filipem Kopřivou. Jedenadvacetiletý Zavadil je kmenovým hráčem Zlína a podzim strávil v Hulíně, osmém týmu MSFL.

Další program: Pardubice - Kolín (SO 10.15, hř. Pod Vinicí č. 2).