Fousek trefil jen tyč, Letáček vychytal tutovku. Proto bez branek

31.03. 2019 20:34

PARDUBICE – Po reprezentační přestávce se v pátek opět rozběhly obě nejvyšší fotbalové soutěže. Druholigové Pardubice přivítaly v rámci 20. kola Fortuna: národní ligy na svém hřišti Vlašim a po bezbrankové remíze s desátým týmem tabulky vyválčily pouze bod…

FK Pardubice - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:0. Rozhodčí: Váňa – Kubr, Poživil. ŽK: 1:4. Diváků: 658. PARDUBICE: Letáček – Prosek, Šejvl (C), Piroch, T. Čelůstka – Toml – Mužík (90+2. Lee), P. Černý, Solil, A. Fousek (86. Sokol) – Kovář (77. Huf).
Domácí trenéři museli v základní sestavě vyměnit hned tři hráče. Za čtyři žluté karty chyběli potrestaní Jan Jeřábek a Emil Tischler, zraněný je Michal Petráň. Poprvé v Pardubicích tak dostal šanci Martin Toml, do sestavy se naopak vrátili Daniel Kovář a Pavel Černý.
Přestože byli v prvním poločase aktivnější domácí hráči, byli to paradoxně hosté, kteří si vytvořili nejspíše největší šanci úvodní pětačtyřicetiminutovky: po rohovém kopu Ondřeje Badochy hlavičkoval David Skopec jen kousek vedle pravé tyče Letáčkovy branky. Domácí se poté dostali k několika střeleckým pokusům, jako například ve 32. minutě Adam Fousek. Ten vystřelil z velkého úhlu, ale vlašimský Řehák míč vyrazil na rohový kop, který následně Vlašim ubránila. Do druhého poločasu vstoupily Pardubice mnohem aktivněji. Nejprve po rohu zakončoval Piroch, kterého ale opět vychytal Řehák. Do nebezpečného zakončení se dostal i Fousek, ale orazítkoval pouze vzdálenější tyč. Deset minut před koncem měl obrovskou šanci hostující Novotný, kterého však Letáček, byť s menšími problémy, vychytal. V samém závěru pak mohl převážit misky vah na stranu Pardubic mladý Huf, ale jeho přímý kop zlikvidoval výborný Řehák. „Obě mužstva byla na sebe dobře připravená. Na míči jsme podle mě byli v prvním poločase lepší, stejně jako na začátku druhé půle, pak se hra vyrovnala. Nastřelili jsme tyčku, ale taky jsme mohli prohrávat. Souhlasím, že bod je spravedlivý," uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí. Na bezbrankovém utkání měl bezpochyby lví podíl i gólman Letáček. „Byl to obtížný zápas, hrálo proti nám vlastně béčko Sparty, ve Vlašimi je hodně hráčů tohoto pražského klubu na hostování. Našim klukům se ale rozhodně nedá upřít snaha, jen škoda, že jsme nedali gól. Jednou jsme trefili tyč, podruhé nás skvěle vychytal gólman…,“ zhodnotil utkání pardubický brankář Jiří Letáček, který v uplynulé herní přestávce absolvoval reprezentační soustředění s týmem do 21 let. (zr, saf)