Fousek udržel Pardubicím naději na baráž o první ligu

22.04. 2019 16:49

BRNO/PARDUBICE – V minulém týdnu druhá nejvyšší fotbalová soutěž zafinišovala a sehrála hned dvě kola. V rámci toho 23. se Pardubice nejprve ve středu představily v Brně, kde se Zbrojovkou v „Srbské“ prohrály, aby pak v sobotu dopoledne Krejčího družina přivítala Pod Vinicí Prostějov. Z moravské prohry se Pardubice oklepaly a i díky dvěma trefám Adama Fouska, který v Brně absentoval, zvítězily.

FC Zbrojovka Brno – FK Pardubice 3:1 (2:1). Branky: 16. Škoda, 42. Krejčí, 68. Růsek – 36. Kovář. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 0:2. Diváků: 2856. PARDUBICE: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Mužík (86. Šafařík), Kovář, Jeřábek (C), Tischler, Sokol (72. Huf) – Černý (60. Toml).

Oba týmy dělil před utkáním pouhý bod, a tak se dalo čekat vyrovnané klání. Oba soupeři si navíc stále brousí zuby na třetí příčku, která by zaručovala po základní části baráž o první ligu. Zbrojovka ale nakonec toto utkání pravdy zvládla lépe, kromě tří vstřelených gólů si připsala i tři body a aby těch trojek nebylo málo – posunula se na kýžené 3. místo. „Začátek zápasu byl z naší strany velice špatný, v první půli jsme neudrželi míče a báli se hrát. A naše individuální chyby rozhodly o tom, že jsme dostali góly. Z jediné akce v prvním poločase se nám podařilo vyrovnat a pak dostaneme gól ze standardky, když reagujeme pozdě. Po přestávce jsme se trochu zvedli, ale přišla další hrubá chyba v obranné fázi," uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

FK Pardubice – 1. SK Prostějov 2:1 (0:0). Branky: 52. a 63. Fousek – 62. Píchal. Rozhodčí: Petřík. ŽK: 1:1. Diváků: 496. PARDUBICE:
Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, Tischler, Toml (70. Petráň), A. Fousek (83. Lee) – P. Černý (90+2. Kovář).

V tabulce třináctý Prostějov, který byl před utkáním o jedenáct bodů za Pardubicemi, neměl být pro domácí vážnější překážkou. Tým kolem bývalého reprezentanta, mistra Evropy do 21 let, exzbrojováka a někdejšího bundesligového fotbalisty Jana Poláka, však nakonec prohrál jen těsně. Po bezbrankové první půli udeřily Pardubice v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky. Za sražení Mužíka v pokutovém území se k penaltě postavil Fousek a s přehledem proměnil. Již o deset minut později však bylo vyrovnáno, sám na branku se řítil hostující Píchal a křižnou střelou překonal Letáčka. Hned po rozehrání se ale domácí dostali před branku Prostějova a střelec první branky si svůj úspěch zopakoval, když po střele v pokutovém území k pravé tyči vrátil vedení na stranu Pardubic. Těm tak stále žije naděje na konečnou třetí příčku a eventuální baráž o první ligu. (zr, saf)