Gladiátorem Tvrdík! Mezi týmy dominovali chrudimští „SEALs“

03.12. 2017 18:40

PARDUBICE – Extrémní závod GLADIATOR RACE, tentokrát s přízviskem TAXIS, má za sebou svoji pardubickou premiéru. O víkendu se na dostihovém závodišti konal tento stále populárnější mítink hned ve třech provedeních.

Již v pátek večer odstartoval NIGHT Taxis Gladiator Race, který kromě tři a půl kilometru běhu skýtal i 15 překážek. Mezi téměř třemi stovkami běžců si nejlépe vedl Adam Toth s časem 19:09. Druhý skončil Matěj Michalčík (20:03) a třetí pak Jakub Ludvík (20:51). V sobotu dopoledne si pak přišli na své ti nejmladší bojovníci. Jednokilometrový KIDS Taxis Gladiator Race se sedmi překážkami ovládl mezi zhruba 260 dětmi do ročníku narození 2004 Ondřej Souček s časem 6:13. Druhá pak skončila Barbora Marková (6:18) a bronz bral Dominik Schlappl (6:31). Vrcholem celé akce pak byl samotný hlavní závod TAXIS Gladiator Race na 6,9 kilometru, okořeněný jednatřiceti náročnými překážkami nejen z kurzu Velké pardubické. Téměř patnáct set gladiátorů běželo oraništěm, plazilo se v bahně, tahalo pneumatiky, brodilo se vodou či skákalo slavný Taxisův příkop. S nástrahamy závodu, který rozhodně nebyl pro „ořezávátka“, si nejlépe poradil dvaatřicetiletý Tomáš Tvrdík, který zvítězil v čase 33:25. Stříbro bral Pavel Hrdina (34:26) a bronz Adam Toth (36:37), který vpředvečer tohoto závodu vyhrál i nočního „Gladiátora“! První mezi ženami skončila na celkové 53. pozici 19letá Anna Pavelková v čase 47:01. Mezi čtyřčlennými týmy, kde startovalo mimo jiné i kvarteto kolem primátora Pardubic Martina Charváta, jasně a podle předpokladu dominovali elitní profesionální výsadkáři z chrudimského praporu s časem 43:24. Druhému týmu v pořadí nadělili paragáni téměř 19 minut… JAN ŠAFÁŘ