Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hejduk smekl před Ovečkinem aneb Pardubická ikona chválí nového ruského vládce NHL

Alexandr Ovečkin se stal novým ruským vládcem NHL. Foto: INTERNET
10.02. 2019 20:10

PARDUBICE – Bodem za asistenci se v úterním utkání NHL proti Vancouveru Canucks stal washingtonský kapitán a loňský vítěz Stanley Cupu Alexandr Ovečkin historicky nejproduktivnějším Rusem v dějinách nejslavnější hokejové ligy světa. „Ruský car“ tímto bodem přeskočil dosud vedoucího Sergeje Fjodorova, který svou kariéru zakončil na 1179 bodech. Střelec od pána boha s charakteristickým číslem 8 na zádech však na svých současných číslech rozhodně neskončí. Jelikož mu bylo v září teprve 33 let, je velká pravděpodobnost, že by mohl zaútočit i na další mezníky.


K Ovečkinovu rekordu se pro hokejový server NHL.com vyjádřil i Milan Hejduk. „Fjodorov byl sice možná na pohled ladnější, možná byl i celkově lepší bruslař a krásně tvořil hru, ale určitě to nebyl takový snajpr jako Ovi," nechala se slyšet někdejší hokejová hvězda Pardubic a následně kapitán Lavin z Colorada, který rozhodně ví o čem mluví. I on totiž zažil padesátigólovou sezonu, v níž získal trofej pro nejlepšího střelce NHL. „Ovečkin má neskutečnou střelu, osmdesát procent gólů dává z jedné pozice a má neskutečný čich na góly," řekl pro NHL.com/cs Hejduk a ještě si zapolemizoval, který z obou Rusů byl pro tým větším přínosem: „Každý z nich je úplně jiný. Ovečkin teď bude mít sice víc bodů, těžko ale říct, kdo byl důležitější pro mančaft. Fjodorov bodoval taky, k tomu ale tvořil hru a výborně bránil, byl pro mužstvo strašně platný," dodal vítěz extraligy s Pardubicemi a olympijský vítěz z Nagana.
Jisté je, že pokud by obrovský ruský patriot neslevil v nejbližších letech ze své produktivity a odehrál by třeba ještě pět padesátigólových sezon, tak by se mohl začít chvět i Gretzkyho rekord v počtu 894 nastřílených gólů. 250 branek, které momentálně Ovečkin na Gretzkyho ztrácí, nemusí být pro ruského snajpra nedosažitelná meta. Hraje pro něj relativně nízký věk (ve 33 letech může hrát klidně ještě sedm roků), gólový instinkt od pánaboha (průměr 46 gólů na sezonu), to, že už se může hokejem jen bavit (po loňském zisku Stanley Cupu už ho netíží žádný pomyslný balvan) a také to, že není náchylný na zranění! Navíc je to momentálně jediný aktivní hráč, kterému by se to možná mohlo podařit. Jedno je ovšem jisté – ať už Ovečkin Gretzkyho střelecký rekord ohrozí či ne, ani on a ani nikdo jiný neohrozí jeho absolutní rekord v počtu získaných kanadských bodů. Gretzkyho neuvěřitelných 2857 bodů se bude i nadále jevit, jako číslo z jiné planety… JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2I5N2E