Ho ho hó, to jsou, pane, skalpy!

14.01. 2018 21:15

PARDUBICE – Hokejové Dynamo je v novém roce doslova válec a nic na tom nezměnilo ani přetěžké víkendové dvojutkání. V pátek se Pardubice představily v Hradci a v neděli pak zajížděly do Prahy na Spartu. Obě utkání Holaňova družina zvládla na výbornou, a tak předsezonní ambice na postup do vyřazovacích bojů nemusí být úplně od věci...

39. kolo: Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 0:1, 2:2). Branky a nahrávky: 47:26 Bednář (Koukal, Pláněk), 48:48 Bednář (Cingel) – 36:34 P. Sýkora (Trončinský), 45:18 Marosz (Rolinek, P. Sýkora), 53:50 Dušek (Trončinský, Mojžíš). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ganger, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváků: 6890 (vyprodáno). Střely na branku: 26:22. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Kaut, Dušek, Beran. Přestože spravedlnost ve sportu moc neplatí, byla to tentokrát ona, kdo převážila misky vah na stranu Pardubic. Od ještě větší porážky zachránily Hradec hned tři nastřelené tyče Rybárovy branky. Sýkorova dělovka pak břevno málem zlomila... I přes tohle až neskutečné Rybárovo štěstí se následně dostaly Pardubice do dvoubrankového vedení. Stačily však necelé dvě minuty zhruba v půlce třetí třetiny a domácí stav srovnali. Jejich fanoušci se pak snažili Hradec tlačit, ale stejně, jako „hokejovému expertovi“ Antošovi při spolukomentování televizního přenosu, to nebylo nic platné. Naštěstí totiž zaúřadovala ona spravedlnost podporovaná neutuchající bojovností Dynama a sváteční střelec Antonín Dušek utkání šest minut před koncem rozhodl!

40. kolo: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 2:4 (1:3, 0:0, 1:1). Branky a nahrávky: 4:14 Kudrna (Reichenberg, Hlinka), 40:49 Klimek (Pech) – 3:09 Čáslava (Marosz), 9:11 Rolinek (Trončinský, P. Sýkora), 15:05 Poulíček (Wishart, Svoboda), 50:37 Tomášek (Wishart, Holland). Rozhodčí: Lacina, Petružálek – Frodl, Komárek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváků: 8761. Střely na branku: 35:20. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Kaut, Dušek, Beran. Dynamo za obrovské podpory stovek svých příznivců vyšperkovalo včera v pražské O2 Areně svůj snový „venkovní“ víkend. Pardubice ihned od úvodu převzaly otěže zápasu a nenechaly nikoho na pochybách, že si přijely pro tři body. Vítězství mohlo být ještě vyšší, ale snajpr Sýkora, stejně jako v Hradci, napálil jeden ze svých projektilů pouze do tyče... Za zmínku jistě stojí i 33 úspěšných zákroků Kacetla a zejména první letošní gól dříče se zelenou přilbou Patrika Poulíčka. JAN ŠAFÁŘ