Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hokej málem skončil ve tmě. A možná měl...

29.10. 2017 21:20

PARDUBICE – Dvojutkání na domácím ledě absolvovali o víkendu hokejisté Dynama. Zatímco v pátek precizní obranou nedovolili Mladé Boleslavi skórovat, včera proti Vítkovicím inkasovaly hned čtyřikrát. Zatímco se na páteční utkání bude vzpomínat díky Kloučkově další nule, včerejší zápas se dostane do paměti hráčů i diváků zejména kvůli častému přerušování z důvodu výpadků dodávek elektrické energie. Několikrát během utkání hala vinou nepřízně počasí potemněla, avšak do úplné tmy se nikdy neponořila. A to zřejmě celé utkání zachránilo. Ovšem jelikož časově nerovnoměrné třetiny, nastavované přestávky a s tím spojené problémy zahrály lépe do karet hostům, nabízí se otázka, zda by nebylo lepší, kdyby utkání skončilo a případně se opakovalo...


17. kolo: HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 2:0, 1:0). Branky a nahrávky: 28:27 Perret (Tomášek), 37:19 J. Sýkora (Marosz, Cardwell), 51:28 Beran (Starý, Poulíček). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6394. Střely na branku: 25:25. PARDUBICE: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek. „Jedním z klíčových momentů bylo, že jsme v první třetině přestáli dvakrát výbornou přesilovku soupeře, na kterou jsme se připravovali. Dnes z ní nedal ani jediný gól díky naší obětavosti. Bylo to možná dost o tom prvním gólu. A já si říkám, že když mužstvo šlape, dře a blokuje střely, i to štěstí se k němu přikloní, což se promítlo u prvního gólu Perreta. Zarputilostí, jež gradovala ve třetí třetině, jsme si tři body zasloužili,“ uvedl po utkání trenér Dynama Miloš Holaň.

18. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Vítkovice Ridera 3:4 (1:2, 2:2, 0:0). Branky a nahrávky: 5:19 J. Sýkora (Rolinek), 25:33 Beran (Čáslava), 30:00 Ščotka (Tomášek) – 10:49 Baranka (Roman, Květoň), 16:38 Lev (Roman, Barinka), 26:56 Hudeček (Výtisk), 33:10 Roman (Lev, Tybor). Rozhodčí: Lacina, Šír – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 7024. Střely na branku: 28:29. PARDUBICE: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek. „Jsou to z mého pohledu promarněné body. Dostali jsem se šťastně do vedení, ale potom jsme hrozně polevili. Neodváděli jsme důslednou práci, nehráli jsme důsledně dozadu a ani v šancích, do kterých jsme se dostali, nebyl patřičný důraz. Neblokovali jsme střely. V závěru jsme si při přesilovkách vytvořili tlak, ale zase jsme to řešili zbytečně složitě. Nešli jsme dnes do brány, jak jsme měli jít, abychom zápas dokázali zvrátit,“ uvedl k utkání asistent trenéra Dynama Pavel Marek a vyjádřil se rovněž k častému přerušování hry kvůli výpadkům elektrického proudu: „Přerušování určitě utkání neprospělo, protože to bylo hodně rozkouskované. Je hodně těžké pro kluky se po takových dlouhých přestávkách dostat do tempa.“ (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYzBmNTE