Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hokejbalista Jan Bílý: První gratulace k titulu byla od mamky

Kapitán Jan "White" Bílý dotáhl Pardubice k mistrovskému titulu. Foto: INTERNET
24.07. 2016 19:42

PARDUBICE - Sláva a euforie po zisku prvního mistrovského titulu hokejbalistů HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice ještě ani nedozněla a už se v klubu pomalu spřádají plány na obhajobu. U té by neměla chybět ani jedna z nejvýraznějších postav extraligového šampiona a kapitán týmu Jan Bílý. Brzy pětadvacetiletý útočník, který finále s Kladnem rozhodl v prodloužení čtvrtého zápasu, poskytl Týdeníku Pernštejn exkluzivní rozhovor:


Jak moc jste si po titulu užíval slávy a co se pro Vás změnilo?
Slávu jsme si neskutečně užívali tři dny v kuse, kdy jsme prakticky bez přestávky oslavovali první místo. Že by se pro mě ale něco zásadně změnilo, to rozhodně nijak nepociťuji.
Který zápas play-off byl podle Vás nejtěžší?
Pokud mohu mluvit za sebe, tak to byl jednoznačně třetí finálový zápas. Šlo o hodně, navíc soupeř byl většinu toho zápasu jednoznačně lepší a o to pak ta výhra byla sladší.
Jaké byly stavební kameny vašeho fenomenálního úspěchu?
Tak v tom mám zcela jasno. Byly to fyzická připravenost, soudržnost, štěstí a přesilové hry.
Trénovali jste během finále jinak nebo stejně, jako před běžnými zápasy?
Určitě jsme už netrénovali v takovém tempu, spíše jsme se soustředili na detaily. Hodně jsme pilovali přesilové hry, které v play-off většinou rozhodují. Měli jsme navíc trénink i v sobotu, kde šlo hlavně o rozhýbání a poté poradu s videem.
Bezprostředně po titulu jste měl určitě zahlcený mobil gratulacemi. Od
koho přišla první?

Jako první mi do telefonu gratulovala mamka, které se nemohla kvůli dovolené v zahraničí finále osobně účastnit.
Kde a jak probíhaly oslavy?
Oslavy začaly ještě ten den v kavárně Evropa na Pernštýnském náměstí, poté jsme pokračovali na lodi Arnošt, kde jsme měli připravené jídlo a pití a do rána jsme pluli a slavili. Druhý den jsme opět zavítali do Evropy, kde jsme postupně koukali na fotbal se Španělskem a poté na náš poslední zápas s Kladnem. Další den nás čekala poslední část oslav a to v restauraci Na palubě, kde už ale byli jen ti „nejsilnější“.
Kterým směrem se nyní bude ubírat Váš další sportovní život?
Sportovní život bude pokračovat ve stejném duchu, jako dosud, tedy střídání hokejbalu s florbalem. I přesto, že přišly nějaké nabídky ze zahraničí, tak zůstanu v Pardubicích, kde jsem maximálně spokojen.
Jak reagoval na úspěch váš hlavní sponzor? Byl nějaký bonus?
Hlavní sponzor se o nás staral po celý rok. Teď, po zisku titulu, nám navíc zajistil finance na oslavy. Bohužel nejsme finančně tak silný sport jako třeba hokej, proto místo společné dovolené u moře byl návrat do práce a běžných životu...
Kdy jste si řekli (pokud vůbec), že ten titul prostě urvete?
Myslím si, že jsme to všichni nejvíce pocítili ve čtvrtém zápase po první třetině, kdy jsme vedli 2:0. Tam už nám všem došlo, že jsme k titulu strašně blízko a že to prostě musíme dotáhnout.
Kdo má podle Vás největší zásluhu na titulu?
Každý má, pochopitelně, určitou zásluhu, když ale vyzdvihnu jednotlivce, tak brankář David Stárek, obránce Petr Filip a útočník Pavel Kubeš. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZDA5M