Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hokejbalisté budou při MS sedět i v kabině hokejistů

19.02. 2017 19:37

PARDUBICE - Loni švýcarský Zug, letos východočeské Pardubice aneb Mistrovství světa v hokejbale 2017 míří do krajského města. Pardubickou Tipsport arenu zaplní od 1. do 10. června hokejbalové týmy žen a mužů z celého světa, aby zde změřily síly a získaly titul. Mistrovství světa v hokejbale nabídne řadu sportovních klání, ale každý den také bohatý doprovodný program nejen v areálu Tipsport areny. Vzhledem k tomu, že se jedná o akci, která do města přitáhne i zahraniční návštěvníky, rozhodlo se ji město finančně podpořit.


Mistrovství se zúčastní zhruba 25 až 30 týmů z celého světa, například z Finska, Portugalska, Francie, Kanady, Řecka i řady dalších zemí. Jen co se hráčů a členů realizačního týmu týče, mohou Pardubice očekávat na tisíc lidí, jež se zde po dobu šampionátu ubytují. Město na realizaci této akce, kterou pořádá Českomoravský svaz hokejbalu, uvolní z Programu podpory sportu částku ve výši 1,6 milionu korun. Ta bude následně využita k úhradě nákladů za pronájem prostor. „Zvolenou částku považuji za adekvátní, neboť se bude jednat o velmi navštěvovanou akci, která Pardubicím z hlediska naplněnosti ubytovacích kapacit a cestovního ruchu určitě prospěje. Navíc je určena na pokrytí nákladů spojených s provozem a nájmem malé i velké haly a pokládkou povrchu v aréně. Šatny, které spravuje Rozvojový fond Pardubice, navíc nebudou vzhledem k počtu zúčastněných týmů dostačující. Bude proto nutné využít také šatny, které má v pronájmu HC Dynamo Pardubice. Podobný model podpory je běžný i v jiných zemích Evropy, inspirovali jsme se ve švýcarském Zugu,“ podotýká náměstek primátora Jakub Rychtecký, do jehož gesce oblast sportu spadá.
Mistrovství světa v hokejbale vyjde celkem na 15 milionů korun, přičemž zmíněných 1,6 milionu půjde z města, 9,4 milionů korun zaplatí Českomoravský svaz hokejbalu, jedním milionem se bude podílet Pardubický kraj a zbývající tři milionu tvoří dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. (saf, iko)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNjAzYzQ3Y