Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hokejbaloví Autoskláři jsou po podzimu pátí. Chtějí ale výš

09.12. 2018 17:23

PARDUBICE – Podzimní část CROSSDOCK Extraligy mají za sebou hokejbalisté Pardubic. Polabinskému týmu HBC Autosklo-H.A.K. patří v tabulce nejvyšší soutěže momentálně pátá příčka.


V šestnácti zápasech nasbírali Autoskláři při skóre 61:52 osmadvacet bodů. Na první příčku, kterou drží pražský Kert, ztrácí mistr republiky ze sezony 2015/16 deset bodů. Přestože je to poněkud předčasné, pokud se nestane nic mimořádného, neměl by Pardubicím uniknout postup do play-off. Na první nepostupovou příčku, kterou momentálně drží na devátém místě Most, mají Autoskláři náskok čtrnácti bodů. Mužstvo pod vedením reprezentačního trenéra Mašíka sází zejména na kolektivní výkon a to i přesto, že je v týmu řada individualit. Týmové kanadské bodování vede po podzimu Josef Česák se 17 body (12+5), který se rovněž v největší míře stará o gólové úspěchy. Druhou a třetí příčku okupují s patnácti body Petr Filip a Ondřej Březina. Dvanáct kanadských bodů pak na svém kontě mají Förstl, Krejčí a Kubeš. Do pěti zápasů za svůj někdejší tým nastoupil také současný florbalista Sokola Jan Bílý. Autosklářům v těchto zápasech pomohl čtyřmi góly a třemi asistencemi.
A jak hodnotí podzimní část elitních pardubických hokejbalistů trenér Jiří Mašík? „Podzim jsme sice zakončili výhrou v derby, ale úplně pozitivní hodnocení to přesto nebude. Začali jsme ne úplně dobrou letní přípravou, kde její hlavní část absolvovalo jen asi 12 hráčů, což je málo. Ostatní chodili nepravidelně, což se v zimní přípravě musí změnit! Výkyvy jsme měli i v herní části. Porazili jsme sice dvakrát Kert, v derby dvakrát Hradec, silnou Plzeň, vyhráli jsme v Karviné..., ale naopak jsme v obou případech prohráli s Kovem, doma s Karvinou jsme schytali debakl a to samé pak v Sudoměřicích. Umístění není špatné, ale tabulka je dost vyrovnaná. Chybí nám minimálně čtyři body, vždy si totiž dáváme za cíl mít v průměru dva body na zápas. Aniž by to bylo nějaké vymlouvání, můžeme si ale říct, že to má svoje důvody. Letošní marodka byla opravdu obrovská a hlavně nás provázela celý podzim. V 16 odehraných zápasech jsme protočili sedm brankářů a 30 hráčů, což je obrovské číslo. Šanci dostalo hodně mladých kluků, kteří ale prokázali svoje kvality. To je dobrý příslib do budoucna. Prakticky dva zápasy po sobě nebyla stejná sestava. Některá utkání jsme odehráli na méně než tři pětky, což považuji za nedůstojné extralize, ale zápasy se nám kryly s utkáními dorostu i juniorky a už opravdu nebylo kam sáhnout... Na druhou stranu musím klukům poděkovat, že nepropadali skepsi i když to párkrát bylo náročné. Prokázali jsme kvalitu a bojovného ducha týmu. V zimní přestávce budeme chtít stabilizovat kádr pro jarní část a samozřejmě se dobře připravit fyzicky. Náš cíl je bojovat o první čtyřku po základní části a pak se probojovat co nejvýše,“ řekl našemu Týdeníku trenér Jiří Mašík. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMTI4Z