Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hokejbalový Superpohár jasně pro Pardubice!

Radost pardubických hokejbalistů při prvním vstřeleném gólu. Foto: JAN ŠAFÁŘ
23.10. 2016 19:36

PARDUBICE – Polabinská aréna viděla v sobotu odpoledne Československý Superpohár 2016! Zlatý hattrick Nitry nedokázal prodloužit celek z Martina, který nestačil na Autoskláře. Pardubice rozmetaly slovenského mistra doslova na cucky!


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – ŠKB Imperial Vitamins Martin 7:1 (3:1, 3:0, 1:0). Branky a nahrávky: 3. Bílý, 11. Förstl (Kubeš), 11. Kosina (Březina), 18. Česák (Kasal), 20. Filip (Březina), 21. Urbanec, 41. Březina (Vlasák) – 9. Tomka (Hřivnáč, Holbus). PARDUBICE: Chmelík (Smekal) – Vlasák, Kosina, Filip, Krejčí, Mokříž, Novotný, Ryba, Mašík – Urbanec, Bílý (C), Förstl, Česák, Kubeš, Březina, Skřivánek, Urban, Kasal, Merta, Staněk, Kunc. MARTIN: Heczko – Fodrek, Zluky, Javorka, Holbus, Fedor, Říman, Turoň, Lang – Kollár (C), Bielený, Wagner, Tomka, Hrivnák, Žulko, Ruttkay, Hazucha, Tomečko, Drábik.

Očekávaný souboj dvou loňských šampionů České republiky a Slovenska přinesl nečekaný průběh. V první třetině se Martin domácího celku herně i výsledkově držel, ve zbytku střetnutí to ale již byla dominance českého mistra. Pardubice vstoupily do utkání aktivně a hned svoji první početní výhodu přetavily díky ráně kapitána Jana Bílého ve vedoucí trefu. Na soupeřovo vyrovnání bleskurychle zareagovali přesnými trefami v rozmezí dvaceti vteřin Filip Förstl a Luděk Kosina. Po první části tak Autosklo vedlo poměrem 3:1. „Je to nádherné, tímto úspěchem jsme završili náš báječný rok, když jsme získali během pár měsíců již třetí prestižní trofej. Tréninky před tímto zápasem jsme trošičku pozměnili oproti běžné přípravě před extraligou. Měli jsme k dispozici záběry slovenského týmu, a tak jsme si společně na videu udělali rozbor jejich hry a zvolili taktiku, kterou kluci do puntíku dodrželi. Všem bych chtěl moc poděkovat. Následně jsme byli od klubu pozváni na slavnostní večeři a poté pokračovali v oslavách. K těm jsme přistoupili stejně, jako k utkání,“ řekl Pernštejnu se smíchem šťastný trenér Jiří Mašík. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYmU1MDg