Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hokejisté dnes vyráží na misi! Přijďte jim popřát!

Hokejové čtvrtfinále, kam se podíváš... Foto: JAN ŠAFÁŘ
11.03. 2018 19:35

PARDUBICE – Zdá se to až neuvěřitelné – loni touhle dobou se Dynamo chystalo na nejhorší a čekaly ho existenční zápasy. S novým trenérem, generálním manažerem i majitelem to ovšem zvládlo a nyní, po dvanácti měsících, ho čeká boj o semifinále! Čtvrtfinálovým soupeřem Dynama jsou třinečtí Oceláři, se kterými mají Pardubice v letošní sezoně vyrovnanou bilanci. Dvakrát vyhrál Třinec na penalty, dvakrát zvítězily Pardubice v základní hrací době. Naposledy na začátku března nadělilo Dynamo Ocelářům šestku, ke které výrazně pomohl hattrick mladého Kauta. Historicky se Pardubice postavily Třinci 112krát a dvaapadesátkrát vyhrály.


Statistiky ale stranou, zítra začíná nová epocha, nová série, nové zápasy..., zkrátka „tady a teď“! Hokejisté ovšem vyrážejí na svou misi již dnes, navíc po kolejích. „Rozhodli jsme se využít služeb Českých drah, aby naše cesta k prvnímu čtvrtfinále byla pro hráče příjemnější a pohodlnější. Je rozdíl jet přes tři hodiny autobusem nebo dvě hodiny vlakem a pak chvíli autobusem. Čas strávený společně ve vlaku může přispět lepšímu rozpoložení mužstva. Hráči se mohou projít, dát si kávu, přijít na jiné myšlenky… Ušetříme možná i nějaké síly, psychicky si odpočineme,“ řekl hlavní trenér Miloš Holaň. Vedení klubu navíc dojednalo s Českými drahami parádní podmínky: Hokejisté pojedou na sever Moravy samostatným vagonem na konci soupravy. „Čeká nás luxus. Cesta jako taková zabere autobusem dost času, i já sám jezdím z Pardubic do Ostravy, kde bydlím, radši vlakem. Vím, o čem mluvím,“ poznamenal šéf pardubické střídačky. „Pokud nás fanoušci přijdou pozdravit na nádraží, budeme rádi. Jen ať přijdou, rádi se s nimi před odjezdem setkáme,“ vyzval pardubické příznivce Miloš Holaň. Vlak IC 509 odjíždí z pardubického nádraží ve 14.35.

Plné haly natěšených diváků se dají očekávat jak v Třinci tak v Pardubicích, i když v třinecké Werk Aréně s kapacitou 5200 míst ještě včera večer vyprodáno nebylo. Na úterý zbývalo více než 400 vstupenek, na druhé utkání pak 384. Rovněž v Pardubicích zbývá ještě pár volných lístků, ovšem je téměř stoprocentní, že do soboty, tedy do prvního domácího utkání, bude kapacita přesahující deset tisíc míst zcela vyčerpána! JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZDA0Nzlh