Hokejisté vyhráli poslední zápas sezony. Dynamo se zachránilo

Pardubice v posledním utkání přehrály Karlovy Vary 4:2. Foto: Milan Křiček
26.03. 2016 12:00

PARDUBICE - Povedlo se, hokejisté Dynama odvrátili hrozbu baráže. Pardubice uspěly v posledním utkání sezony s Karlovými Vary a před desetitisícovou návštěvou rozhodly o tom, že se nejvyšší soutěž bude hrát v Tipsport areně i v příštím ročníku. Ve skupině o umístění vyhrálo Dynamo pět ze šesti zápasů.

6. kolo: HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:2, 2:0, 0:0). Branky a nahrávky: 4. Sýkora (Redenbach, Marcinko), 16. Redenbach (Marcinko), 27. Orsava (Monja), 30. Kaut (Rolinek, Ščotka) - 8. Rachůnek (Skuhravý, Bičánek), 14. Huna (T. Rohan, M. Rohan). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 10 194 (vyprodáno). PARDUBICE: Maxwell - Ščotka, Čáslava, Štajnoch, Zdráhal, Bokroš, Havlík - Sýkora, Redenbach, Marcinko - Monja, Nahodil, Orsava - Rapáč, Kaut, Rolinek - Poulíček, Tomášek, Voženílek. KARLOVY VARY: Habal - Sičák, M. Rohan, J. Tomeček, Bičánek, Benák, Dvořák, Weinhold - Bartek, Skuhravý, Vachovec - Svoboda, Kůs, Rachůnek - Huna, Haščák, T. Rohan - V. Tomeček, Vrána, Koblasa.

Aktivní nástup Pardubičtí zúročili v úvodní gól, o který se ve 4. minutě postaral Sýkora střelou od modré čáry v přesilovce. Energie ovšem nepřijela zápas jen odehrát a před baráží pomýšlela na povzbudivý výsledek. To potvrdil Rachůnek, jenž v 8. minutě přesnou střelou vyrovnal. Navíc, když domácí nemohli vyhodit puk z obranné pásna, trefil se k tyči ještě Huna. Ještě v první třetině pak dokázal Redenbach vyrovnat, když využil druhou pardubickou přesilovku. Své šance pak neproměnili Kaut se Sýkorou, hosté zase neskórovali při téměř půlminutové dvojnásobné přesilovce.

Pardubice šly do vedení ve druhém dějství, kdy v početní výhodě Orsava dorážel po předchozí Monjově střele. V té době již v souběžně hraném utkání Litvínov vedl v Ostravě, kde nakonec získal tři body. Dynamo dokázalo zvýšit svůj náskok v polovině utkání, kdy po přihrávce Rolinka zakončoval Kaut.

Třetí třetina se již obešla bez branek, střela Bokroše jen orazítkovala brankovou konstrukci. Dynamo zvládlo i oslabení v závěru zápasu a užívalo si potlesku zaplněné Tipsport areny. Stejně tak po utkání hráči poděkovali všem divákům za podporu. Byla to úleva pro všechny. Teď už je nutné myslet na sezonu příští.

„Klíčové bylo, že jsme dokázali odpovědět v přesilovkách. Kdybychom prohrávali a táhlo by se to déle, tak bychom měli velký problém. Celkově je to úleva pro hráče, fanoušky a organizaci Dynama. Hrát o sestup proti téměř stoleté tradici, to není žádná sranda,“ řekl jasně trenér Peter Draisaitl.

„Když hrajete sedmý zápas v play-off, tak se na to těšíte. Teď byla situace jiná, po zápase v Litvínově jsme vůbec nevěděli, co nás čeká. Bylo to náročné, každý si musí uvědomit, že už takový zápas nechce hrát. Musím zmínit fanoušky, kteří za námi stáli, i když nebyli spokojení. Taková podpora by v play-out nikde jinde nebyla“ uvedl kapitán Tomáš Rolinek.