Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Hokejová legenda byla oceněna Medailí města Pardubic

Vladimíru Martincovi pogratuloval i primátor Pardubic Martin Charvát. Foto: B. PRÁCHENSKÝ
18.02. 2018 19:24

PARDUBICE – Jedním z vrcholů místní plesové sezony byl Reprezentační ples města Pardubic, který se konal v sobotu v prostorách Východočeského divadla. Kromě tance, hvězdných hostů a zajímavého doprovodného programu zde došlo také k předání ocenění osobnostem, které byly loni navrženi veřejností na vyznamenání. Mezi oceněnými Medailí města Pardubice byla i legenda nejen pardubického, ale i světového hokeje – Vladimír Martinec.


V dresu Tesly Pardubice sehrál v letech 1967–1981 539 utkání, v nichž vstřelil 343 gólů. V roce 1981 odešel do německého ESV Kaufbeuren, kde roku 1985 ukončil aktivní kariéru. Vladimír Martinec startoval na jedenácti světových šampionátech, třech olympiádách a rovněž na Kanadském poháru. Reprezentační dres s číslem 10 oblékl v 289 utkáních, ve kterých zaznamenal 155 branek. Jako hráč získal tři tituly mistra světa, z olympijských her pak má bronzovou (1972) a stříbrnou (1976) medaili. Čtyřikrát zvítězil v prestižní anketě Zlatá hokejka. V roce 1981 byl draftován tehdejším klubem NHL Hartford Whalers, v NHL však nikdy nenastoupil. Po konci hráčské kariéry se začal věnovat trénování. Mezi jeho největší úspěch na tomto poli patří bezesporu zlato z olympiády v Naganu, kde u reprezentace působil, jako jeden z asistentů Ivana Hlinky. V současné době působí Vladimír Martinec, jehož dres s číslem 13 byl vyvěšen u stropu pardubické arény, v hokejovém klubu Dynamo jako šéftrenér a rovněž jako člen dozorčí rady. (saf)

Medaile města Pardubice jsou od r. 1994 udělovány za dlouhodobě významný přínos pro město Pardubice. Medailí může být oceněna jakákoliv činnost ve všech oblastech lidského působení.

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGM1NjRkM