Hrát jako o titul nestačí. V baráži se musí bojovat jako o život!

Po nedělním vítězství v Karlových varech se budou moci v úterý pardubičtí hokejisté opět spolehnout na zcela zaplněnou Tipsport arénu. Foto: JAN ŠAFÁŘ
02.04. 2017 20:47

PARDUBICE – Tři zápasy, tři body. Ale zaplať „pámbu“ za ně. Dynamo sice neodstartovalo barážovou sérii o záchranu extraligy tím nejlepším způsobem, ale v každém dalším utkání se bodově zlepšovalo.

Zatímco v prvním klání s Motorem na bod nedosáhlo, v pátek v Jihlavě ho už bralo. Včera pak Pardubice po vyrovnané gólové přestřelce, po níž musely následovat penalty, dosáhly na dvoubodové vítězství. Přestože Dynamo v neděli v Karlových Varech v první třetině vedlo o dvě branky, než se pak v prostřední části hráči rozkoukali, prohrávali 4:2. V poslední třetině však Pardubice začaly konečně bojovat tak, jak se za záchranu extraligy a čest města a jeho hokeje sluší a patří. Navíc skvěle zvládly přesilovky, a tak šlo utkání do prodloužení. Rozhodující penalty jsou sice loterií, nicméně bod navíc z nich bralo Dynamo. Pardubice, ze své éry zvyklé hrát spíše o tituly, než o záchranu, si včera konečně uvědomily, že bojovat jako o titul v baráži zdaleka nestačí, v ní se musí bojovat jako o život!

1. utkání: HC Dynamo Pardubice - ČEZ Motor České Budějovice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Branky a nahrávky: 54:43 Tomášek (Schaus) – 31:18 Chovan (Novák, Fronk), 59:12 Rob (Pavlin, Vráblík). Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 10 045. Střely na branku: 38:28. PARDUBICE: Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Zajíc, Ščotka – Nahodil, Rolinek, Tomášek – Hubáček, P. Sýkora, Špirko – M. Kaut, J. Sýkora, T. Kaut – Starý, Zadina, Bárta – Beran.

2. utkání: HC Dukla Jihlava – HC Dynamo Pardubice 4:3 p. (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 12:56 R. Hubáček (Kajínek), 14:47 Zeman (Seman, Kaláb), 40:47 Seman (Čachotský), 62:50 Seman (Kaláb) – 19:52,2 Tomášek, 33:20 Nahodil (P. Sýkora, Trončinský), 56:10 Nahodil (M. Kaut, Čáslava). Rozhodčí: Čech, Hodek – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 6200 (vyprodáno). Střely na branku: 40:32. PARDUBICE: Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Chaloupka, Ovčačík, Zajíc, Ščotka – P. Sýkora, Nahodil, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Bárta, Špirko, M. Kaut – Zadina, T. Kaut, Starý.

3. utkání: HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 4:5 sn. (1:2, 3:0, 0:2 – 0:0 – 0:1). Branky a nahrávky: 19:43 Flek (Mikulík, Tomeček), 21:52 Tuominen (Tomeček, Rýgl), 24:55 Flek (Gríger, Beránek), 30:50 Flek (Beránek, Gríger) – 11:21 J. Sýkora (M. Kaut), 17:20 Schaus (Trončinský, Rolinek), 48:13 P. Sýkora (Trončinský, Nahodil), 54:07 Schaus (P. Sýkora, Trončinský), rozhodující samostatný nájezd Tomášek. Rozhodčí: Šír, Souček – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 3105. Střely na branku: 32:22. PARDUBICE: Růžička – Schaus, Čáslava, Trončinský, Chaloupka, Havlík, Zajíc, Trejbal, Ščotka – P. Sýkora, Špirko, Hubáček – Nahodil, Tomášek, Rolinek – J. Sýkora, Starý, M. Kaut – Beran, T. Kaut, Panna. Trenéři: Miloš Holaň, Pavel Marek a Otakar Janecký. „Celému našemu týmu patří velká pochvala za výkon a nasazení. Myslím, že jsme mimo druhé třetiny podali výkon, na který jsme tak dlouho čekali. V kritických chvílích nás dnes podržel Martin Růžička a tým bojoval. Bylo dobré, že jsem po nevydařené druhé třetině nesložili, zvedli jsme se a udělali jsme z toho zápas,“ uvedl po utkání asistent trenéra Pavel Marek. JAN ŠAFÁŘ