I. A třída: Horní Jelení vyrovnalo, ale rozstřel zvládlo lépe Staré Hradiště

O vítězi derby Staré Hradiště - Horní Jelení rozhodovaly až pokutové kopy. Foto: Milan Křiček
10.04. 2016 16:35

Všichni zástupci regionu odehráli své zápasy v rámci 16. kola Ondrášovka I. A třídy již v sobotu. Staré Hradiště získalo dva body v duelu proti Hornímu Jelení. Penaltový rozstřel musely absolvovat i Pardubičky, které v normální hrací době remizovaly na hřišti Chrudimi C. Libišany potvrdily pozici lídra, když přehrály poslední Zámrsk.

TJ Sokol Staré Hradiště - AFK Horní Jelení 1:1 (1:0), na penalty 4:3. Branky: 16. Nedvěd - 55. Šimek. Rozhodčí: Kolbaba. ŽK: 3:6. Diváků: 125. STARÉ HRADIŠTĚ: Češka - Horáček, Pitterle, Hýsek, Němec - Drábek, Šibrava, Nedvěd - Shejbal (46. Lipavský), Götz, Klouda. HORNÍ JELENÍ: Jozl - Maixner, Hendrych, Pinkas, Houžvíček - Šmidberský (84. Cach), J. Velinský, Michálek (90. Šrajer), Martinec - Šimek, Kaňkovský.

V bojovném utkání se vedení ujali domácí v 16. minutě, kdy Götz ideálně načasoval přihrávku do uličky na Nedvěda, který šťouchnul míč podél brankáře Jozla. Hosté měli příležitost k vyrovnání ze standardních situací, ale brankář Češka Hradiště podržel. Stejně tak si poradil i se střelou Michálka, na druhé straně byl sražen na roh pokus Kloudy.

Hráči Jelení vstoupili do druhé půle aktivně a po deseti minutách se radovali z vyrovnání. Šimek pronikl z levé strany do pokutového území a křížnou střelou překonal Češku. Götz ani Klouda své šance nevyužili, a tak se šlo do penaltového rozstřelu. V něm zazářil domácí brankář Češka, jenž chytil dvě penalty. Tu rozhodující za Hradiště proměnil Pitterle.

FC Libišany - SK Zámrsk 4:0 (2:0). Branky: 21. a 71. Machala, 44. Kaufman z penalty, 84. Brož. Rozhodčí: Zerzán. ŽK: 3:1. Diváků: 80. LIBIŠANY: Šimon - Starý, Kučera, Kršák, Rosůlek - Hron (76. Filipi), Horyna, Kaufman, Brož - Machala, Kuric (58. Vích).

V souboji prvního s posledním střílel góly jen favorit, hosté se soustředili především na obranu. První gól vstřelil Machala, který po Brožově pasu přehodil brankáře. Druhou trefu zaznamenal Kaufman z penalty, která byla nařízena po faulu na Hrona. Ve druhém poločase přesně dorážel Machala a skóre uzavřel Brož po individuální akci Vícha.

MFK Chrudim C - SK Pardubičky 1:1 (1:1), na penalty 5:3. Branky: 20. Andrle - 36. Králík. Rozhodčí: Ujec. Bez karet. Diváků: 20. PARDUBIČKY: Zahradník - Froš, Strnad, Martan, Hrebenar - M. Svoboda, L. Svoboda, Tichý (36. Němec), Minařík (68. Maršíček) - Králík, Čáň.

Hosté museli řešit absence v sestavě, v první půli navíc střídal zraněný Tichý. V kombinovaném složení Pardubičky předvedly bojovný výkon, který stačil jen na bod. Ve 20. minutě hosté chybovali ve středu pole a chrudimský brejk proměnil Andrle ve vedoucí gól. Za Pardubičky vyrovnal Králík po centru M. Svobody. Ve druhé půli aktivnější Chrudim neskórovala, jenže nepovedlo se to ani v brejku Frošovi na druhé straně. V rozstřelu chytil brankář Zrůst penaltu Hrebenarovi, Chrudimští byli stoprocentní.