Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

I přes bídu s Hradcem uhájilo Dynamo šesté místo. A jde do čtvrtfinále!

04.03. 2018 21:28

PARDUBICE – Již v úterním domácím utkání proti Litvínovu si Dynamo tříbodovou výhrou zajistilo předkolo play-off. O postup do vyřazovacích bojů z šestého místa ovšem bojovalo do posledního utkání a zejména páteční vítězství v Třinci dalo tomuto překvapivému scénáři jasnější obrysy. Tristní nedělní výkon i výsledek proti Hradci naštěstí již postupovou matematikou nijak nezamíchal, a tak díky prohrám Liberce, Olomouce i Zlína může Dynamo slavit přímý postup do play-off ze šestého místa.


50. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Branky a nahrávky: 21:40 Kaut (P. Sýkora, Mojžíš), 56:12 Marosz (Čáslava, Rolinek) – 58:50 Mikúš (Trávníček, Hübl). Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využitíDiváků: 7661. Střely na branku: 27:19. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Ščotka, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran. Dynamo si třemi body za výhru definitivně zajistilo účast ve vyřazovacích bojích a dalo tak zapomenout na loňskou zpackanou sezonu. „Chtěl bych v tento moment poděkovat hráčům a fanouškům za to, co se letos v Pardubicích podařilo. Jistota play-off je pro nás obrovským úspěchem, ale samozřejmě doufám, že tím nekončíme,“ řekl po utkání mimo jiné trenér Pardubic Miloš Holaň.
51. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 2:6 (0:2, 1:1, 1:3). Branky a nahrávky: 30:56 Cienciala (Marcinko), 59:27 Marcinko (Dravecký, Ščotka) – 5:45 Hrabal (Marosz, Mojžíš), 11:15 M. Kaut, 33:30 Tomášek (Ščotka), 48:33 M. Kaut (Poulíček, Perret), 54:15 Poulíček (M. Kaut), 57:51 M. Kaut (Perret). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 1:5. Bez využitíDiváků: 4421. Střely na branku: 18:20. PARDUBICE: Kacetl – Čáslava, Trončinský, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Hrabal, Holland – Rolinek, Marosz, T. Svoboda – Treille, Tomášek, Beran – Perret, Poulíček, M. Kaut – Machala, Dušek, Bojko. Důležité vítězství obstaral benjamínek týmu Martin Kaut. Osmnáctiletý reprezentant vstřelil hattrick a navíc přidal asistenci! „Hráči podali neskutečně obětavý a týmový výkon až do konce. I tak ale musím vyzdvihnout jednu formaci a tou je naše třetí pětka. Zvláště Martin Kaut - to byl vyloženě jeho večer. Závěr z hlediska herního systému a obranné hry byl fantastický,“ pěl na své svěřence slova chvály trenér Holaň.
52. kolo: HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 1:3 (1:1, 0:2, 0:0). Branky a nahrávky: 7:08 Rolinek (Trončinský, Marosz) – 14:23 Smoleňák (Červený, Koukal), 28:16 Vopelka (Zámorský, Zigo), 30:57 Zigo (R. Pavlík, Gregorc). Rozhodčí: Kika, Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 27:25. PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Ščotka, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – Kaut, Poulíček, Perret – Machala, Dušek, Beran. První gól v utkaní začínající hrou „lážo plážo“ sice vstřelily Pardubice, ale to bylo asi tak jediné, co se domácím fanouškům ve vyprodané hale líbilo. Počáteční tlak totiž vyšuměl a když Mountfield náhodným gólem srovnal, převzal otěže. „Nebyli jsme dostatečně hladoví a pak už jsme se v křeči a přemíře snahy snažili zápas otočit. Chybělo nám trochu štěstí, neblokovali jsme střely, prohrávali jsme buly, což jsou detaily, co mohou tým nakopnout,“ nechal se po utkání slyšet trenér Dynama Miloš Holaň. Víc než samotné utkání tak nakonec fanoušky zajímaly výsledky Zlína, Olomouce a Liberce, které nakonec dopadly podle jejich přání, a tak, možná i trochu paradoxně, po té nezáživné včerejší bídě udržely Pardubice šestou příčku a s ní i přímý postup do čtvrtfinále play-off! (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyODFmMGUwNj