Jako na houpačce. V úterý blamáž, v pátek euforie

Brankář Maxwell v objetí spoluhráčů po pátečním vítězství nad Plzní. Foto: MILAN KŘIČEK
16.10. 2016 17:32

PARDUBICE – Po úterní porážce doma se Zlínem létaly arénou hromy, blesky, na led rohlíky a fanoušci prahli po hlavě generálního manažera. Jen o pár dnů později bylo ale všechno zapomenuto. V pátek proti Plzni hala bouřila, oslavovala vítězství a s koncem utkání svým hráčům děkovala ve stoje. Jak noc a den bylo toto domácí dvojutkání.

Dynamo Pardubice – PSG Zlín 2:3 (0:1, 1:0, 1:2). Branky a nahrávky: 37:19 Leduc (Kaut), 59:23 Ščotka (Čáslava) – 15:07 Goiš (Blaťák, Honejsek), 40:39 Bukarts (Říčka), 47:48 Kubiš (Šťastný). Rozhodčí: Hradil, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5, navíc Hubáček (Dynamo) 10 minut osobní tret. Diváci: 6034. Střely na branku: 42:16. PARDUBICE: Štěpánek – Schaus, Ščotka, Bokroš, Novák, Ovčačík, Čáslava, Leduc – M. Kaut, Nahodil, Hubáček – Mallet, Tomášek, Rolinek – Bárta, T. Kaut, Klimenta – Rohlík, Panna, Nedbal.

V úterní dohrávce 6. kola nemohly Pardubice stále počítat s indisponovanými Sýkorou a nově také Redenbachem. Premiéru v seniorské extralize si tak odbyl junior Miroslav Rohlík. A nutno podotknout, že si jmenovec trenéra a generálního manažera vůbec nevedl špatně. Pardubice si v úvodu sice vynutily převahu, ale rozháraná hra bez nápadu k úspěšné koncovce nevedla, naopak Zlínu stačilo málo, aby se dostal do vedení. Podprůměrný hokej pokračoval i ve druhé třetině, ve které ovšem domácí alespoň vyrovnali premiérovou trefou beka Jerome Leduca. Alespn jiskřičku naděje, že by se vše mohlo v dobré obrátit, sebral pardubickým hráčům i divákům zlínský Bukarts. A začalo trápení, které vyústilo ve třetí gól hostí. Od závěrečného pískotu a pršících rohlíků na led nezachránil domácí hráče ani gól při power play půl minuty před koncem… „První třetinu jsme hráli dobře, měli jsme střeleckou převahu, a přestože nás gól Zlína trošku zbrzdil, tak jsme i nadále byli lepším týmem. Branka soupeře na začátku třetí třetiny rozhodla. Odehráli jsme aktivně zápas ve Vítkovicích i teď doma, ale nedokázali jsme se pořádně prosadit, útočníci nedali za 120 minut gól. Jsme neproduktivní, a proto jsme prohráli,“ nechal se po utkání slyšet Pavel Rohlík, který se následně vyjádřil k rohlíkům na ledě i k prahnutí zejména Jižní tribuny po jeho odvolání. „Vnímal jsem to. Ale mně to nevadí, je mi to úplně jedno. Nedotklo se mě to. Já si jdu svou cestou,“ pronesl až necitlivě a ne zrovna taktně první muž klubu.

Možná i jako „kdo s koho“ měl podtitulek páteční mač. Fandové „vyzbrojeni“ rohlíky byli připraveni na další blamáž. Ta se však nekonala a s trochou nadsázky řečeno jim Pavel Rohlík (respektive jeho družina) toto pečivo nacpal zpět do úst. Vědomi si toho, že hrají o hodně, se hráči se znakem Dynama na prsou mohli přetrhnout, aby nepřipustili další ostudnou blamáž. A nic na tom nezměnil ani fakt, že západočeši předváděli místy až zoufalý výkon. Plzeň v Pardubicích předvedla proč jí momentálně patří předposlední místo v tabulce, které jí právě po tomto vzájemném duelu Dynamo přenechalo.

Dynamo Pardubice – Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0). Branky a nahrávky: 30:50 Rohlík (Poulíček), 48:15 Tomášek (Novák, Zohorna), 57:39 Nahodil (Hubáček), 58:52 Tomášek (Ovčačík) – 17:26 Kubalík, 31:00 Kubalík (Kracík, Slovák). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 6018. Střely na branku: 34:20. PARDUBICE: Štěpánek (31. Maxwell) – Ščotka, Čáslava, Novák, Bokroš, Leduc, Ovčačík – Hubáček, Nahodil, P. Sýkora – Rolinek, Tomášek, Mallet – H. Zohorna, T. Kaut, Bárta – Klimenta, Poulíček, Panna.

V přímém souboji o 12. místo byl už připraven útočník Petr Sýkora, premiéru si odbyla nová posila z Brna Hynek Zohorna a letos poprvé naskočil také Patrik Poulíček. Plzeň se alespoň zpočátku tvářila, že by zde chtěla a možná i mohla uhrát body. Štěpánkovi v úvodu pomohla tyčka vlastní branky, aby následně překazil radost exznojemskému Yellow Hornovi. Na Kubalíkovu střelu do levé šibenice byl však krátký, a tak se v podstatě opět začal naplňovat další katastrofický scénář. Dynamu se podařilo srovnat stav v půlce zápasu po závaru, při kterém se až nechtělo věřit, co se všechno nedá proměnit. Ve správný čas na správném místě byl ale nakonec junior Rohlík, který rozjásal nejen sebe první extraligovou trefou, ale i prořídlé tribuny. O deset vteřin později však Plzeň docenila, jak je důležité míti Kubalíka. Jím nahozený kotouč na Štěpánka skončil k překvapení úplně všech v brance a suplující gólman se poroučel na střídačku. Zřejmě jediná jistota posledních zápasů – Brandon Maxwell pak již žádný gól nedostala a jelikož Pardubice daly v poslední třetině tři, vygradovalo utkání ve vítězný konec! „Do utkání jsme vstoupili aktivně, avšak první třetina připomínala úterní zápas se Zlínem, kdy jsme opticky nehráli špatně, ale nedařilo se nám v zakončení a neměli jsme tlak do branky. O první pauze byla v kabině bouřka, s Michalem Mikeskou jsme hráčům vysvětlili, že sice hrajeme hezky, ale nejdeme do branky. To se změnilo, a ačkoliv se zápas nevyvíjel pro nás dobře, dvakrát jsme prohrávali, tak jsme si šli za vítězstvím. Ukázalo se, že to mužstvo je silné a že bylo jen otázkou, kdy se probudí. Musím poděkovat jak hráčům, tak i divákům, kteří nás podporovali až do konce a k tomu vítězství nám hodně pomohli.“ JAN ŠAFÁŘ