Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Jan Faltejsek počtvrté vítězem, tentokrát s Charme Lookem

Žokej Jan Faltejsek s koněm Charme Look projíždí cílem letošní Velké pardubické jako vítěz. Celkově tak tento prestižní dostih opanoval již počtvrté. Foto: MILAN KŘIČEK
09.10. 2016 21:53

PARDUBICE – Devítiletý tmavý hnědák Charme Look ze stáje Orling majitelů manželů Duškových, svěřenec trenérky Martiny Růžičkové, s žokejem Janem Faltejskem v sedle se stali přesvědčivými vítězi 126. ročníku Velké pardubické s Českou pojišťovnou.


Zatímco v případě Charme Looka šlo o jeho premiéru v nejtěžším překážkovém dostihu kontinentu, Jan Faltejsek stanul na jeho nejvyšším stupínku již počtvrté (v letech 2012 - 2014 zaznamenal hattrick s fenomenální klisnou Orphee des Blins).

Vrcholné dostihové odpoledne na pardubickém závodišti se letos opět povedlo a probíhalo v poklidu. Nakonec nezlobilo, až na dvě přepršky, ani počasí. Teplota se pohybovala kolem 10°C, většině účastníků vyhovovala i dráha, které v minulém týdnu prospěl déšť. V rámcových dostizích se v neděli blýskl především Jaroslav Myška, který dva vyhrál a ve dvou skončil druhý. Skvělý výkon podali v Ceně Vltavy 7letý hnědák No Time To Lose s žokejem Janem Kratochvílem, hrůzostrašně v tomto dostihu vypadal hromadný pád na Francouzském skoku, naštěstí bez vážných následků. Překrásný souboj v Ceně Labe na 5200 metrů předvedli zkušení krosaři Delight My Fire se švédským žokejem Niklasem Lovénem a Arcione s Jaroslavem Myškou, nakonec se radoval první z nich. Sympaticky zapůsobil i vítěz Memoriálu kpt. Poplera, teprve osmnáctiletý Pavel Složil.

Do boje o vavříny ve Velké Pardubické se nakonec vydalo se svými jezdci 14 koní, neboť hlavu hned na startu si postavil favorizovaný Rabbit Well, čímž skončily naděje Josefa Váni mladšího. Na Taxisu padl Reaper (žk. Jakub Spáčil) a kousek za ním překvapivě ztratil vládu nad Nikasem Marek Stromský, jenž potvrdil svou roli velkého smolaře Velké pardubické. Pak už se běželo dlouho v poklidu a v mimořádně pomalém tempu, jako by se nikomu nechtělo táhnout ostatní. Vzrušení přinesl pád Vlastislava Korytáře s Universe of Gracie a až před Velkým Havlovým skokem se rozhodl pro únik Jan Faltejsek na Charme Lookovi. Neměl to ale jednoduché, Ange Guardian, jenž měl v sedle Jana Kratochvíla, se ukazoval jako velmi zdatný soupeř. V cílové rovině však Charme Look dokázal svou naprostou převahu a jednoznačně zvítězil. „Je to kůň, který si skoky dělá sám. Na mě bylo jen usměrnit cestu a tempo,“ prohlásil v cíli zkušený Jan Faltejsek.

Výsledky 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou: 1. Charme Look (Jan Faltejsek), 2. Ange Guardian (Jan Kratochvíl), 3. Zarif (Josef Bartoš), 4. Puntarenas (Josef Sovka), 5. Hegnus (Jiří Kousek), 6. Ter Mill (Jan Odložil), 7. Templář (Marcel Novák). (ro)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMjRlNmIzZm