Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Jde to i bez pěti kruhů. Pardubice čeká (ne)olympijský park!

06.08. 2017 20:12

PARDUBICE – Loňský Olympijský park šel v Pardubicích ruku v ruce s tehdejšími olympijskými hrami v Riu. I letos však Pardubice a potažmo Park na Špici nabídnou svým návštěvníkům skvělé sportovní vyžití. A to i bez olympiády.


Díky hrací kartě, ne nepodobné té z loňského roku, se budou moci její držitelé v době od 12. do 20. srpna opět aktivně zapojit do různých sportovních disciplín. Hrací karta je časově neomezená a její součástí jsou jak QR kód, unikátní číselný kód pro přehled návštěvnosti, klíčenka, tak i mapa celého areálu parku. Právě na mapě jsou vyznačena stálá i dočasná stanoviště prezentovaných sportů. Díky QR kódu pak budou mít pořadatelé neustále přehled o aktuální návštěvnosti. Vstup do parku je zcela zdarma. Děti, které navštěvují městem zřizované mateřinky a základní školy, dostaly možnost zakoupit si karty za zvýhodněnou cenu 30 korun. A tuto nabídku všechny školy využily! Pořadatelé předali do školních zařízení téměř pět a půl tisíce karet! Zakoupit si kartu však mají také ostatní zájemci, již téměř měsíc je k mání v Turistickém informačním centru u Zelené brány. Její cena je 80 korun. Zasportovat si mohou i senioři nad 65 let. Ti svoji kartu dostanou rovněž za zvýhodněnou cenu 30 korun. No a pak již nadejde „klasika“ z loňského léta – držitelé hrací karty budou sbírat záznamy o zdolání jednotlivých disciplín. Pokud zdárně absolvují dvanáct sportovních stanovišť, dostanou diplom, pokud uspějí v šestnácti disciplínách, mohou se těšit na krásnou dřevěnou medaili.

Každodenní program parku bude startovat v devět hodin ráno. Ti, kteří přijdou dříve, se však rozhodně nudit nebudou. Součástí Sportovního parku Pardubice budou totiž ranní rozcvičky v podobě programu Vstávejte s parkem, s nímž se tak návštěvníci budou moci probouzet již v osm hodin. Rozhodně ale nepůjde jen o nějaké líné protažení, ráno totiž budou na programu nejrůznější formy cvičení, například kruhový i funkční trénink, power jóga, Zdravá záda či oblíbené a v poslední době populární pilates. Jednotlivá sportovní stanoviště se budou uzavírat v 18 hodin, to ale v žádném případě nebude znamenat konec zábavy. Následovat totiž bude část nazvaná Usínejme s parkem, která bude startovat každý večer v 18.30 hodin a bude určena zejména rodičům s dětmi.

Celá akce startuje již tento pátek, 11. srpna, na pardubickém zámku, kde mimo jiné, zhruba kolem 19. hodiny, vystoupí pardubická hudební skupina Sabrage.

„Sportovní park bude opět především pro děti, rodiny s dětmi, příměstské tábory a milovníky aktivně tráveného volného času. Chceme zachovat tu atmosféru léta v kouzelné lokalitě parku Na Špici. Pilířem budou opět sportovní kluby. Kulturní program bude z velké části řešen provázáním s tradičními kulturními akcemi v tomto období, opět budeme spolupracovat se zámkem a hlavně využijeme pořadatelské zkušenosti Kulturního centra, které se bude výrazněji podílet na realizaci projektu. V programu nebudou chybět exhibice a autogramiády, masový běh a in-line bruslení, streetbalový turnaj a další sportovní i jiné aktivity. Počítáme také s novou cílovou skupinou – s našimi seniory,“ nastínil vizi sportovního parku jeho manažer Pavel Stara.

A například na jaké sporty se mohou aktivní návštěvníci parku těšit? Je to judo, americký fotbal, baseball, box, atletika, plavání, karate, hokejbal, volejbal, lukostřelba, kanoistika, tenis, veslování a v neposlední řadě třeba i krasobruslení. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyN2VkOGZ