Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Jech v Riu veslovat nebude. Na Tokio ale chce být připraven!

Mladý pardubický veslař Miroslav Jech (zcela vpravo) si v Luzernu sice letenku do Ria nevybojoval, ovšem další olympiáda by mu již uniknout neměla. Foto: ARCHIV
27.05. 2016 09:40

LUCERN - Česko bude mít na letních olympijských hrách v Rio de Janeiru celkem pět posádek. Z nedávno skončené dokvalifikace v Lucernu postoupily dvě české lodě a doplní tak další tři, které si start na vrcholné akci sezony zajistily již na loňském mistrovství světa. Naopak čtyřka bez kormidelníka mužů v sestavě Miroslav Jech, Miloslav Šágr, Jakub Makovička a Jan Lapáček dojela v lucernském finále až šestá a do Brazílie se nepodívá.


O svoje první olympijské hry tak zatím přišel i nadějný pardubický sportovec Miroslav Jech. Svoji kůži však on i jeho posádka neprodali ve Švýcarsku lacino. Přestože jim úvodní závod nevyšel, v opravách si nakonec prestižní účast ve finále vybojovali! Po heroickém výkonu dojeli šestí a od srpnového startu pod Cukrovou homolí a před zraky Ježíše Krista je dělilo jen něco málo přes deset sekund... Pardubický veslař hájící barvy pražské Dukly se ale ze Švýcarska úplně smutný nevracel. „Zklamání to ani tak není, moc jsem s tím nepočítal, spíš mě to mrzí kvůli ostatním klukům ze „čtyřky“. Pro Lapáčka s Makovičkou by byl postup na olympiádu zakončením jejich sportovní kariéry. Já jsem oproti nim mladej, tak třeba ještě nějakou šanci dostanu...,“ řekl s úsměvem týdeníku Pernštejn čerstvý maturant Miroslav Jech, který se z dokvalifikace v Luzernu vrátil ve středu brzy ráno.

Věřil jste, že byste mohli postoupit?

„Každopádně jsme se o to chtěli poprat. Když už jsme se z opravných jízd dostali do finále, dali jsme do toho všechno. První kilometr jsme jeli úplně nadoraz. Prostě buď anebo. No, a v tom druhém už nám, bohužel, došly síly. Tam se projevily i ty předchozí náročné závody. Skoro jsme byli rádi, že jsme vůbec dojeli do cíle... Navíc soupeři nebyli žádný ořezávátka. Jeli tam s námi třeba medailisté z mistrovství světa či z předešlých olympiád.“

Proč myslíte, že to nedopadlo? Jste si vědom nějaké chyby?

„Chyba, ovšem v uvozovkách, byla snad jen to, že jsem moc mladej. Na takovýhle závod se veslaři připravují čtyři roky, aby právě v této jízdě, kdy jde o olympiádu, zúročili všechno, co v sobě mají. Jenže já v posledních letech jezdil coby dorostenec jen závody juniorských úrovní. Tedy pochopitelně nesrovnatelné s těmi, které by mě měly připravit na boj o olympiádu. Tak to ale je. S tím se nedá nic dělat. A beru to tak. Za čtyři roky je olympiáda v Tokiu a na tu bych chtěl být maximálně připraven.“ (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYzkzYm