Jen tak dál! Pardubice zvládly i zápas se Zlínem!

16.02. 2020 19:43

PARDUBICE – Po páteční výhře ve Vítkovicích, která Dynamo odpoutala od poslední příčky v tabulce, museli pardubičtí hráči svůj vzestup potvrdit i včera. A nakonec to zvládli!

46. kolo: Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:2, 1:0). Branky a nahrávky: 4:00 S. Zacharčuk (Tybor, Kolář), 19:13 Poulíček (Vondrka, Kolář), 51:12 Tybor (Vondrka, Kolář) – 23:03 Buchta (Okál, Kubiš), 36:35 Claireaux (Dufek). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5 + Kubiš 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 7435. Střely na branku: 30:25 (13:7, 13:9, 4:9). Vhazování: 33:32. PARDUBICE: Kantor – Mikuš, Ivan, Zacharčuk, Kolář, Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič.
Když nejprve bombou z pravé strany otevřel skóre ruský bek Zacharčuk a poté v samém závěru úvodní třetiny ve vlastním oslabení po brilantní asistenci Vondrky zvyšoval na rozdíl dvou branek Poulíček, zdála se Enteria aréna zalitá sluncem. Ve druhé části sice přišlo malinké vystřízlivění v podobě dvou branek Beranů, ale definitivní tečku za utkáním přeci jen udělali domácí. Necelých devět minut před koncem vsítil vítězný gól Tybor po přihrávkách Vondrky a tříbodového Koláře. Další zápasy 46. kola: Třinec – Vítkovice 2:3, Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 sn, Liberec – Kladno 5:4, Sparta – Karlovy Vary 6:3, Plzeň – Olomouc 3:0, Kometa – Hradec (18. 2.). Příště: Kladno – Pardubice (PÁ 18). (saf)