Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Jestřáby trápí produktivita, play-off ale nevzdávají

09.12. 2018 17:21

PŘELOUČ – Hokejbalisté Přelouče mají za sebou ne zcela vydařenou podzimní část druhé nejvyšší soutěže. V devíti odehraných utkáních nastřádali stejný počet bodů, který jim sice zatím stačí na osmou příčku, zajišťující play-off, ale to by bylo příliš krátkozraké myšlení. Devátý Svítkov má totiž stejně bodů a poslední Jindřichův Hradec jen o bod méně... O zhodnocení podzimní části 1. hokejbalové ligy z pohledu Jestřábů jsme požádali generálního manažera Libora Komůrku a místní gólmanskou stálici, byť v letošní sezoně oblékající při hostování extraligový dres Hradce, Petra Bryknera.


„Podzim nedopadl podle našich přestav. Trápila nás velká marodka a neustále jsme kombinovali sestavu. Na druhou stranu dostali možnost noví hráči, ať již se střídavými starty, tak z našeho B týmu. Více se nám dařilo na domácím hřišti, kde jsme, až na nepovedené derby se Svítkovem, dokázali sbírat body. Na venkovních hřištích už to ale bylo o poznání horší... Naším největším problémem je dávání branek. Nemáme v týmu nikoho, kdo by se urval a s jistou pravidelností skóroval. Na tom musí kluci zapracovat. Od ledna nám začne fyzická příprava, doufáme v uzdravení marodů a budeme bojovat o každý bod, abychom se dostali do play-off. Soutěž je vyrovnaná a rozhodně není nic ztraceno,“ uvedl Libor Komůrka.

A-tým Jestřábů přezimuje na osmé příčce, která je poslední, jež zaručuje postup do vyřazovacích bojů. Stejný bodový zisk má ale také Svítkov a jenom o bod za nimi je poslední jindřichohradecký Olymp. Při pohledu na tabulku je zejména ve sloupečku skóre zřejmé, kde Jestřáby nejvíc tlačí bota. Pouhých 14 vstřelených branek v 9 zápasech je přímo tristní bilance. Vždyť druhá nejhorší Opava dala gólů 21, Svítkov s Jihlavou pak 28... Ve světle těchto výsledků pak asi nepřekvapí fakt, že nejproduktivnější hráči podzimu nasbírali pouhé čtyři kanadské body. Byť v případě Martina Drápalíka, který je v 1. lize nováčkem, nejde vůbec o špatnou bilanci. Stejný počet nasbíral také "Dodo" Doležal, který je přitom hlavně defenzivním hráčem. Důvodů, proč Áčko nedává branky, je víc. Luboš Moravec dává přednost zápasům za Pardubice, čímž se rozpadla úderná dvojice Svoboda - Moravec, která za minulé sezony dokázala posbírat dost bodů. Dalšími faktory jsou pak zdravotní patálie Muchy, Horáka, Příhody a dalších. V brance třímal na podzim žezlo pevně v rukách Petr Smekal, který si drží úspěšnost lehce pod 90% a průměr tří branek na utkání. "Smeky" si tak držel dobrou formu po celou podzimní část a mnohokrát v průběhu sezony podržel své spoluhráče ve hře o body. Jeho galapředstavení pak přišlo v Opavě, kde dlouho trápil domácí střelce. Nyní tedy Jestřábům nezbývá nic jiného než si odpočinout a co nejlépe se připravit na jarní část, která teprve rozhodne o tom, zda je či není sezona úspěšná... (saf, LK, PB)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMzYwMz