Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Jiří Skalák: S Lewandowskim jsme si popřáli hodně štěstí

Někdejší pardubický fotbalista Jiří Skalák se do reprezentace vrátil po dvou letech. Foto: INTERNET
25.11. 2018 17:37

Ze druhé ligy do reprezentace? Proč ne, když je ta liga anglická... PARDUBICE – Téměř na den přesně po dvou letech si reprezentační trenér vzpomněl na pardubického rodáka a někdejšího fotbalistu Sezemic, Pardubic či pražské Sparty Jiřího Skaláka. Současný záložník druholigového anglického Millwallu naposledy reprezentoval Českou republiku 11. listopadu 2016 v kvalifikaci na mistrovství světa. I přesto, že Skalák dostává v londýnském klubu stále více prostoru, nominován byl trenérem Šilhavým až poté, co někteří hráči z nominace vypadli. „Skalák teď hraje, nabízelo se to. Věřím, že jeho kvalita i zkušenosti ze zahraniční soutěže pomohou týmu," řekl k jeho nominaci trenér Jaroslav Šilhavý. Jedinou vadou na kráse je tak v současné době pro šestadvacetiletého fotbalistu, který byl v roce 2016 (ještě v dresu Brightonu) za svoji branku do sítě QPR oceněn nejhezčím gólem sezony, zatím nepříliš úspěšné tažení jeho týmu Millwall FC. V tabulce English Football League Championship (druhá nejvyšší soutěž po Premier League) totiž momentálně klubu z jihovýchodního Londýna patří až 21. příčka a balancuje tak na hraně sestupu. Jiří Skalák po reprezentačním srazu poskytl našemu Týdeníku rozhovor:


Jaké to bylo vrátit se po dvou letech do reprezentace? Překvapila vás nominace?

V původní nominaci jsem nebyl, ale pak, jak se postupně zranili hráči, dostal jsem od pana Šilhavého pozvánku. Pochopitelně, že to pro mě bylo překvapení, musel jsem narychlo shánět i letenku. Reprezentační dres jsem pak na sebe v Polsku navlékl po dvou letech.

V utkání proti Polsku jste střídal Jankta, který dal gól. Byla to, s trochou nadsázky, výzva, abyste se taky trefil?

Samozřejmě, že jsem šel do hry s tím, že bych rád dal gól. Dokonce jsem měl i šanci, ale nevyšlo to, míč skončil pouze v boční síti... Ale to vůbec nevadí, důležité bylo, že jsme vyhráli a já mohl být u toho.

Na hřišti byla i největší polská hvězda - Robert Lewandowski. Řekli jste si spolu něco během hry?

Nevybavuji si, že bych s ním přímo při utkání přišel do slovního kontaktu. Po zápase jsme si ale popřáli hodně štěstí. Dres jsem si s ním ale neměnil, vlastně s nikým. Ten svůj jsem si chtěl nechat.

Připravoval vás trenér speciálně na Lewandowského? Jak se proti němu hraje, je to opravdu taková hvězda?

Pochopitelně, že hráč jeho kvalit si zaslouží speciální pozornost. Takže ano, bavili jsme se o něm. Měl to ale při hře těžké, nijak extra se mu nedařilo, což vyvrcholilo tou jeho spálenou tutovkou. Lidé pak na něj hodně pískali...
O pár dnů později, proti Slovensku v Praze, jste pak už nehrál. Proč?

Těžko říct. V podstatě nikdo nevěděl, kdo přesně půjde do hry. Byl jsem připravený a byl jsem s mužstvem. Pochopitelně, že zahrát si by bylo skvělé, navíc, když za mnou přijela maminka s tetou, které byly v hledišti. Jsem ale rád, že jsem byl v týmu a že jsem si zahrál proti Polsku.

Od začátku sezony hrajete druhou anglickou ligu v londýnském Millwallu. Můžete nyní, po několika měsících, říct, jak se vám tam daří?

Výsledkově to není nic moc, dost zápasů prohráváme zbytečně. Například v minulém kole jsme hráli v Norwichi, vedli jsme 3:2 a směřovali k vítězství. Pak jsme ale dostali góly v 92. a 97. minutě a prohráli jsme... Sám se sebou jsem ale víceméně spokojen, od trenéra dostávám stále více prostoru, což je pochopitelně k mému prospěchu. A to se určitě odrazilo i na pozvánce do reprezentace.                                 JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMDlkYmZmM