Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Jobi Wall: Chodí na Dynamo i na Stallions. Florbal ale zatím neviděl

Jedna z největších současných hvězd pardubického basketbalu - Jobi Wall. Foto: INTERNET
19.02. 2017 19:34

PARDUBICE – Hvězda basketbalové Beksy Jobi Wall kroutí již třetím rokem svoji pardubickou misi. Přesto, že pochází z amerického Denveru, který je sedmkrát větší, než Pardubice, město na soutoku Labe s Chrudimkou si zamiloval. Milují ho i pardubičtí fanoušci, a to nejen pro jeho hru, milimetrové koše z tříbodové vzdálenosti, ale i pro jeho vřelost a vstřícnost. Tu potvrdil dvoumetrový sympaťák mimo jiné i tím, že poskytl našemu Týdeníku rozhovor.


Nějakou dobu už v Pardubicích pobýváte, jak Vám tady žije a jak se Vám město líbí?

Jsem tady už třetí rok a jsem naprosto spokojený. Cítím se zde šťastně nejen já, ale vím, že i moje rodina a to je pro mě moc důležité.

Čím Vás město upoutalo, kde se Vám líbí nejvíc?

Moc krásné je Pernštýnské náměstí i třída Míru. V těchto místech je hodně příjemných kaváren a restaurací. Co se mi zde však líbí asi nejvíce, jsou lidé. Ti jsou zde skvělí a já jsem tady už za ty roky získal spoustu nových přátel.

Vaše práce – basketbal, Vám zabírá většinu času. Přesto, najdete si čas i na další sporty, které navštěvujete z pozice diváka?

Město je hokejové, a tak jsem pochopitelně musel na zápasy Dynama zajít. Byl jsem ale také na americkém fotbale, který se hraje v blízkosti Tipsport arény (Stallions pozn. Autora). A moc mě také láká florbal. Přiznám se ale, že na utkání Sokola jsem zatím ještě nebyl, přesto, že hrají ve stejné hale, jako my. Určitě ale na florbal v nejbližší době zajdu.

Jak vnímáte fanoušky, kteří jsou na pardubickém basketu nejpočetnější v republice?

Fanoušky máme doslova skvělé a v hale vytvářejí báječnou atmosféru. Líbí se mi, že jsou loajální k týmu. Parádní atmosféra je i na hokeji. Už proto, že tam je těch fandů ještě víc, navíc jsou živější a hlasitější.

Když jste doma ve Spojených státech, jaké sporty tam navštěvujete coby fanoušek či divák?

Pochopitelně je to v první řadě basketbal. Fandím denverským Nuggets, tedy týmu NBA, který je z mého rodného města. Rád však chodím i na golf či na baseball. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyOGE4YTk3