Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Kapitán Nečas chce dotáhnout Beksu do finále

Zleva kapitán Beksy Radek Nečas, trenér Levell Sanders, generální manažer Martin Marek a předseda představenstva Pavel Stara byli hosty předsezonní tiskové konference basketbalového klubu JIP Pardubice. Foto: JAN ŠAFÁŘ
25.09. 2016 18:30

PARDUBICE - Za přítomnosti předsedy představenstva basketbalového klubu JIP Pardubice Pavla Stary, generálního manažera Martina Marka, trenéra Levella Sanderse a kapitána týmu Radka Nečase se konala tisková konference před zahájením sezony Kooperativy NBL.


„Chtěli bychom navázat na loňskou sezonu, která se vyvedla nejen po stránce sportovní, ale i ekonomické. Jsme v černých číslech s kladným finančním výsledkem,“ nechal se slyšet Pavel Stara a upřesnil, jaké soutěže čekají Beksu v následujícím ročníku. Kromě české soutěže to bude i tradiční český pohár a zejména také evropský pohár. V něm se v základní skupině Beksa utká s mužstvy z Litvy, Kypru a dalším, dosud neustanoveným, týmem. "Dlouhodobě je naším cílem udržovat rozpočet klubu v podobné výši. Je tomu tak i nyní, byť rozpočet musel být navýšen díky naší účasti v evropském poháru. Jsem rád, že můžeme říci, že sezona je zajištěná, i když vše samozřejmě bude mít nějaký vývoj - například kdybychom postoupili v evropském poháru. I s tím ale v nějaké variantě počítáme," upřesnil Pavel Stara. Tým jde do nové sezony prakticky v nezměněné sestavě. „Chtěli jsme zachovat kontinuitu jak hráčskou, tak trenérskou, a máme velkou radost z udržení týmu. Jsme přesvědčeni, že má ještě větší potenciál, než ukázal v minulé sezoně. Ke stávajícímu týmu jsme chtěli dodat jednoho útočného hráče z perimetru a v našem užším výběru padla volba na Domineze Burnetta,“ řekl generální manažer klubu Martin Marek. Nová posila, třiadvacetiletý, 194 centimetrů vysoký Američan, který hrál basket na univerzitě v Davenportu, je podle trenéra Levella Sanderse osobnostně dobrý člověk, který se bez problémů adaptoval v týmu. „Co se týče basketbalu, je to nejen hráč, který umí skórovat, ale zároveň dokáže vypracovávat pozice pro své spoluhráče. Má dobrou schopnost vidění hřiště, což je plus. Jsem přesvědčen, že nám pomůže," dodal trenér Sanders. Ten poté zhodnotil i předsezonní přípravu: „Když jsme začínali přípravu, jedním z našich hlavních cílů bylo, abychom se stali mnohem lepším obraným týmem, hlavně co se týče týmové obrany. Jakýkoliv tým, který chce dobře týmově bránit, musí komunikovat a na to jsme se hodně soustředili. Trénink za tréninkem, zápas za zápasem se posouváme a já věřím, že jsme udělali progres. Neměli jsme tak vyrovnané zápasy, jak bychom si představovali, ale to je věc, s kterou nic neuděláme. Vždycky říkám hráčům, že toto nemůžeme ovlivnit - my se musíme dívat jen na to, jak hrajeme my, abychom hráli tak, jak chceme, soustředili se na náš vlastní výkon. V přípravných zápasech jsme udělali hodně dobrých věcí, také v nich samozřejmě byly věci, v nichž se musíme dál zlepšovat. Celkově mám pocit, že jdeme po správné cestě,“ zhodnotil tréninkové léto „Ell“ Sanders.

Novým kapitánem je Radek Nečas, který byl na začátku přípravy zvolen. „První den naší přípravy jsem řekl, že dokud budu působit jako trenér, budeme si každoročně volit kapitána. Tím byl vybrán Radek „Šutys“ Nečas a já si myslím, že to byla dobrá volba. Šutys je přirozeným lídrem, ukazuje to od prvního dne," dodal trenér Beksy. A kapitán si rozhodně neklade malé cíle. „Byl bych rád, kdybychom obhájili vítězství v českém poháru a zahráli si finále v lize. Kádr na to rozhodně máme,“ uvedl Radek Nečas. A jak současný kádr BK JIP Pardubice vypadá? Číslo 3 Joseph Wall, 11 David Škranc, 12 Ondřej Kohout, 7 Radek Nečas - kapitán, 24 Martin Roub, 9 Kamil Švrdlík, 10 Karel Formánek, 55 Josef Příhonský, 2 Dominez Burnett, 5 Lukáš Kotas, 13 Josef Potoček, 8 Viktor Půlpán, 21 Lamb Autrey, 4 Dušan Pandula. Trenér je již zmíněný Levell Sanders, asistentem Tomáš Bartošek. (saf, jma)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMzZmZ