Kdy si Sýkora a spol. vzpomenou, že umějí dávat góly?

Elitní snajpr a někdejší superhvězda Pardubic Petr Sýkora se v poslední době potýká se zdravotními problémy. Má i tohle vliv na jeho současnou střeleckou mizérii? Foto: MILAN KŘIČEK
23.10. 2016 19:40

PARDUBICE – Hokejisté Dynama přivítali v pátek na svém ledě rozjeté třinecké Oceláře. Byli jim sice poměrně vyrovnaným soupeřem co se týče střel na branku, ovšem v produktivitě Rohlíkova parta opět selhala. Radost ze vstřelené branky nepocítili hráči s logem koně na prsou už více než 120 minut… Katastrofální produktivita týmu je o to horší, že brankář Maxwell podává nadprůměrné výkony a je schopen mužstvo v kritických chvílích podržet. Pokud by se Sýkora a spol. rozvzpomněli na své lepší včerejšky a nějaký ten gól dali, americký gólman by je zřejmě nad vodou udržel. To ostatně činil proti Třinci až do 46. minuty. Opět byl jednoznačně nejlepším mužem v týmu, přestože si toto ocenění odnesl Lukáš Nahodil.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 0:4 (0:1, 0:0, 0:3). Branky a nahrávky: 4:42 Polanský (Hrabal, Hrňa; 5/5), 45:37 Rákos (Martin Růžička, Petružálek; 4/5), 48:34 Adamský, 59:16 Kreps (Dravecký; 6/4). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6, navíc Jank (Oceláři Třinec) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6758. Střely na branku: 25:29. PARDUBICE: Maxwell (59:16 Klouček) – Čáslava, Ščotka, Bokroš, Novák, Ovčačík, Leduc – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, Nahodil, Rolinek – Bárta, Tomášek, H. Zohorna – Panna, T. Kaut, Poulíček.

Druhá čtvrtina extraliga začala úplně stejně, jako ta první. Pardubice dostaly od Třince čtyři branky, ovšem tentokrát ani jednu nedaly… A to i přesto, že se po delší době sešla v útoku dvojička Sýkora Redenbach. Začátek utkání úplně špatný nebyl, na domácích bylo vidět, že hrát chtějí a dostávali se i do šancí. Ty však většinou pochytal gólman Hrubec, popřípadě je pardubičtí hráči sami zazdili. V tu dobu však již Maxwell opět dokazoval, proč v současné době patří k tomu nejlepšímu, co Pardubice mají. V páté minutě ještě lapačkou vyrazil bombu na levou šibenici, ovšem vyražený puk nepokrytý Polanský poslal zpět za jeho záda. Dynamo poté zabralo a dokonce se i, zřejmě v nejlepší pasáži utkání, nastěhovalo na dlouhou chvíli před soupeřovu branku a gól visel ve vzduchu. U toho ale, bohužel, zůstalo. Pouze jednobrankové vedení Třince dávalo domácím stále „jakoustakous“ naději na slušný výsledek, a tak jim určitě nelze upřít snahu o vyrovnání. To však stále nepřicházelo, a tak logicky přišel trest. Paradoxně od hráče, který je v Pardubicích doma. Danile Rákos perfektní tečí definitivně převážil misky vah na stranu Ocelářů. Pardubicím se tímto gólem definitivně rozpadla hra, což potvrdila vzápětí třetí branka. Že je po utkání, v tu dobu věděly nejen tribuny, ale asi i hráči. Zbývalo vyřešit jen otázku, „o kolik“ to bude. Čtvrtý gól pak přišel v poslední minutě do opuštěné pardubické klece. „Chtěli jsme hrát aktivně, ale začátek byl z naší strany až moc bojácný. Hráči se báli a čekali, co s námi Třinec provede, což jsme si o komerční přestávce řekli a pomohlo to, začali jsme hrát aktivněji. Ta samá situace se opakovala o první přestávce, kdy jsem jasně zdůraznil, že nechceme mít poraženeckou náladu, ale naopak to na ně zkusíme a aktivní hrou je zaskočíme. Myslím si, že se nám to dařilo, ale bohužel je to v koncovce pořád stejné. Smutným faktem je, že útočníci ve čtyřech zápasech z pěti nedali gól. Utkání bylo i po dvou třetinách hratelné, ale gól na 2:0 pro Třinec bohužel rozhodl," nechal se po utkání slyšet šéf klubu Pavel Rohlík. JAN ŠAFÁŘ