Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Kdyby Hašek chytal v hokejbale, jmenoval by se Foršt!

22.09. 2019 21:49

PARDUBICE – Ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže hokejbalistů přivítali pardubičtí Autoskláři v sobotu odpoledne na svém hřišti v Polabinách Karvinou. A jen jednu třetinu trvalo, než domácí diváci i hostující hráči poznali a pochopili, kdože je tu pánem. Vítězství domácích ovšem podepřel famózní junior Pavel Foršt, který si připsal 29 zákroků a i podle domácího trenéra Mašíka patřil k nejlepším hráčům utkání.


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HbK Karviná 6:1 (1:0, 3:0, 2:1). Branky a nahrávky: 6. Filip (Bílý, Kubeš), 17. Bucek (Kubeš), 21. Moravec, 26. Filip (Kubeš), 33. Bílý (Kubeš, Moravec), 34. Bílý (Kubeš, Moravec) – 45. Pacas (Vašek, Zaremba). Rozhodčí: Jevhenij Danylec, Michal Kasner. Střely na branku 37:30. PARDUBICE: Foršt (Smékal) – Novotný, Kvapil, Filip, Bucek, Mokříž, Školoudík – Š. Moravec, Zajíček, Česák, L. Moravec, Kubeš, Bílý, Vlasák, Kohoutek, Förstl, Strouhal, Janeček, Kopřiva.
Tři zápasy, tři výhry! Hokejbalisté pardubického Autoskla najeli na vítěznou vlnu a nespadli z ní ani v sobotu. O výrazné vítězství se velkou měrou zasloužili Bílý (2+1) a Kubeš (0+5). Absolutorium však zaslouží i brankář Foršt, který o „nulu“ přišel až 59 vteřin před koncem… „První třetinu jsme sice vyhráli, ale Karviná byla lepší, rychlejší, častěji na míčku a vůbec předváděla lepší hokejbal, než my. O přestávce jsme si museli nějaké věci v kabině vyjasnit, a tak kluci konečně začali předvádět to, co od nich očekávám. V této části hry jsme vstřelili tři branky a tím vlastně utkání definitivně zvrátili v náš prospěch. Výborné je, že jsme vstřelili dost gólů a málo jich inkasovali, i když moc nechybělo a udrželi jsme vzadu nulu. Inkasovaný gól mě mrzí i za brankáře Foršta, který podal opravdu mimořádný, vynikající výkon! Vyzdvihl bych i Bílého pětku, která rovněž zahrála velmi dobře. Přeci jen pět nahrávek, které udělal Kubeš, se nepodaří každý zápas... Pochvala ale po právu patří celému týmu za výborný kolektivní výkon,“ nešetřil chválou trenér Pardubic Jiří Mašík. Příště: Plzeň – Pardubice (SO 17). (saf)

 

PARDUBICE/PŘELOUČ – Dalšími zápasy pokračovala o víkendu také druhá nejvyšší hokejbalová soutěž.
HBC JTEKT Svítkov Stars – HBC Plzeň-Litice 8:0 (2:0, 3:0, 3:0). Branky: Král 4, Kopriva, Novotný, Černický, Paukrt. „Hrálo se v podstatě jen na jednu branku, když to řeknu nadneseně, tak jediný tým, kdo se unavil, jsme byli my. Hosté vůbec nestíhali, neběhali a my si tak klidně dovolili nasadit do hry sedm našich juniorů. Uviděl jsem je aspoň v zápase a zjistil jsem, že by většina mohla nastoupit i v těžších utkáních, než byl tento,“ řekl Týdeníku Pernštejn trenér Svítkova Petr Kopečný.
HC Jestřábi Přelouč – HBC Rakovník 6:2 (3:0, 0:1, 3:1). Branky Přelouče: Bílý, Šmíd, Štefanský, Svoboda, Moravec, Kohoutek. „První třetina byla v naší režii a možná i proto jsme pak v té druhé trochu nepochopitelně polevili. Hosté dali gól a navíc neproměnili penaltu. Ve třetím dějství jsme se pak už ale opět vrátili k naší hře a vsítili další tři góly,“ uvedl po utkání manažer Jestřábů Libor Komůrka. Za Přelouč skórovala i posila extraligových Autosklářů a někdejší florbalista Pardubic Jan Bílý. „Honza má u nás vyřízené střídavé starty,“ objasnil šéf přeloučských Jestřábů. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyNDY3MjU4N