Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Kert dotahoval, ale v Polabinách nebodoval

11.11. 2018 18:21

PARDUBICE – Šlágr třináctého kola se hrál v sobotu v Polabinách, kde domácí hostili úřadujícího mistra a zároveň současného lídra tabulky nejvyšší hokejbalové soutěže Kert Park Praha. I přes mohutný finiš hostí Autoskláři cenné vítězství uhájili! Čtyřmi body (1+3) se blýskl pardubický Förstl, hattrickem junior Jiří Bucek a vítěznou branku si pak připsal Jan Bílý, který coby florbalista Sokola vypomáhá i svému hokejbalovému týmu.


HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HC Kert Park Praha 6:5 (3:0, 3:3, 0:2). Branky a nahrávky: 6. Förstl (Bucek), 10. Filip (Krejčí), 10. Bucek (Förstl), 23. Bucek (Förstl), 27. Bucek (Förstl, Emmer), 28. Bílý – 23. Danko (Šperl), 24. Fejfar (Plzák, Kruček), 25. Danko (Wróbel, Markytán), 43. Plzák (Markytán), 45. Fejfar (Wróbel). PARDUBICE: Foršt (Bitnar) – Filip (C), A. Bucek, Krejčí (A), Zajíček (A), Mokříž, Kvapil, Turyna – Česák, Bílý, Březina, Š. Moravec, Kubeš, L. Moravec, Förstl, Vlasák, Emmer, J. Bucek.
Pod umělým osvětlením se v sobotu večer hrálo utkání, které bylo již druhou letošní reprízou loňského finále. První vzájemné střetnutí ovládly Pardubice a nejinak tomu bylo i teď! Oproti předchozímu zápasu však diváci viděli slušnou přestřelku okořeněnou řadou reprezentantů pod dohledem reprezentačního trenéra… „Pochopitelně je nám známa síla Kertu, a tak jsme chtěli být aktivní hned od začátku a pokud možno vsítit branky jako první, aby se hosté nedostali do vedení. To nám vyšlo skvěle a první třetinu jsme získali jasně pro sebe. Hrál se vynikající hokejbal s řadou šancí na obou stranách. Vedli jsme už čtyři nula, ale jakmile Kert snížil, začal zase kousat. Nakoplo je to a začali dávat další branky. Nakonec to bylo drama do posledních vteřin. Podali jsme velmi dobrý týmový výkon podpořený řadou individuálních výkonů. Skvěle zachytal dorostenec Foršt a za zmínku jistě stojí i hattrick juniora Jiřího Bucka,“ řekl našemu Týdeníku trenér Pardubic Jiří Mašík. JAN ŠAFÁŘ

 

Jestřábi padli v Opavě, Svítkov nestačil na Poličku

OPAVA/PARDUBICE – Druhá nejvyšší hokejbalová soutěž pokračovala o víkendu dalšími zápasy. Přeloučští Jestřábi se v sobotu představili v Opavě, Svítkov pak včera hostil Poličku. Situace v tabulce je následující: Přelouč okupuje šestou příčku, svítkovské Hvězdy opět klesly na samé dno...
SHC Opava – HC Jestřábi Přelouč 1:0 (0:0, 0:0, 1:0). Jediný gól padl necelých pět minut před koncem utkání, když se domácím povedlo využít přesilovku.
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – SK Kometa Polička 1:3 (0:0, 1:2, 0:1). Branka a asistence Pardubic: Pelikán (Waber). PARDUBICE: Majerníček (Šídlo) – Adámek, Pelikán, Doležal, Flos, Jiřík, Waber, Filip – L. Novotný, V. Novotný, Černický, Král, Šimůmek, Černý, Petrus, Paukrt, Zaplatílek, Dudík, Jankura. „Ve Svítkově se hrálo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Hostující gólman měl ale více štěstí,“ řekl našemu Týdeníku manažer domácího týmu Martin Černický. (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYTNhMWEyZ