Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Koně vystřídají gladiátoři. Už o víkendu

26.11. 2017 21:33

Trasa kopírující Velkou pardubickou včetně fenomenálního TAXISU. Dostihové závodiště plné překážek - Vodní příkop, Irská lavice, oranice a klasické překážky OCR. Startovat bude současně 12 závodníků ze startovacích boxů – to je TAXIS GLADIATOR RACE!


PARDUBICE - Už jen pár dnů zbývá do startu unikátního projektu na pardubickém závodišti – extrémního překážkového běhu TAXIS GLADIATOR RACE. Na dráhu, kde se druhou říjnovou neděli běhá nejtěžší a nejstarší dostih kontinentální Evropy Velká pardubická, vyběhnou téměř dva tisíce závodníků. Chtějí překonat nejen nejznámější překážky z legendárního dostihu, ale i sami sebe. Podle organizátorů se do tohoto závodu „pro tvrďáky“ již registrovala celá tuzemská běžecká špička, chybět však nebudou ani účastníci ze zahraničí. Hlavní sobotní závod pak bude několika živými vstupy na ČT Sport vysílat Česká televize. Sestřih celého dne se pak na obrazovkách objeví ještě do konce roku. První ročník, ve kterém se spojí už osvědčený seriál závodů Gladiator Race s dostihovou legendou, se poběží 1. a 2. prosince. Po nočním a dětském závodu pak v sobotu 2. prosince odstartuje hlavní závod na 6 900 metrů. „Registrovala se do něj domácí běžecká špička včetně mistra České republiky v překážkovém běhu Tomáše Tvrdíka. Závod s mezinárodní účastí si nenechá ujít ani maďarský elitní běžec Adam Tóth. Do Pardubic míří i závodníci z dalších zemí, třeba z Polska nebo Slovenska,“ prozradil ředitel závodu Pavel Cibulka. Dostihové závodiště ale nebude jen v hledáčku veřejnoprávní televize. Areál je monitorován bezpečnostními kamerami a městským monitorovacím systémem, své lidi budou mít na závodišti jak státní, tak městská policie. „Záleží nám bezpečí závodníků a diváků, proto jsme se s Policií ČR a Městskou policií Pardubice domluvili na obdobných bezpečnostních opatřeních jako při dostizích. Naše security pak bude zajišťovat parkovací plochy a další bezpečný pohyb po závodišti,“ vysvětluje Martin Korba, místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. A pokud budou mít návštěvníci závodů chuť užít si i uniformy vojenské, bude pro ně připravena prezentace bojového vozidla Kajman. To s sebou do Pardubic přivezou chrudimští výsadkáři, kteří jako tým vyběhnou do dráhy TAXIS GLADIATOR RACE mezi prvními. Adrenalin si bude možné užít také díky jednomu z generálních partnerů – NISSAN AUTO IN, který připravuje projížďky v novém modelu vozu Nissan Navara, a to pro něj v ideálních podmínkách – v oranici pardubického závodiště. Doprovodný program zajistí také další z generálních partnerů – pardubická společnost Foxconn.

Páteční závod NIGHT TAXIS GLADIATOR RACE (3,5 km – 15 překážek) startuje v 18:30 hodin, v sobotu v 9:30 hodin se do dráhy vydají děti (Kids TAXIS GR - 1 km - 7 překážek) a v 11:00 hodin odstartuje hlavní závod (TAXIS GR – 6,9 km - 31 překážek). Vyhlášení výsledků je plánováno na 15:30 hodin. 

Na startu prvního ročníku extrémního závodu TAXIS GLADIATOR RACE nebudou chybět ani hvězdy dostihového sportu. V týmové soutěži na náročnou „gladiátorskou“ trať vyrazí i čtveřice jezdců v čele s letošním vítězem Velké pardubické Janem Kratochvílem! Jeho parťáky budou první dva muži letošního překážkového šampionátu Marcel Novák a Sertash Ferhanov, doplní je Patrik Boekhout.  (kan, saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyMmMxZjhi