Konec dobrý, všechno dobré?

28.04. 2019 20:43

PARDUBICE – Poslední zápas baráže a tím vlastně i celého letošního ročníku extraligy sehráli v úterý pardubičtí hokejisté. Přestože se jednalo o přímý souboj o konečné první místo v barážové tabulce, úroveň hry odpovídala tomu, že oba týmy měly nejvyšší soutěž již dávno jistou. K vidění tak bylo spíše přátelské utkání. Dynamo proti minulým dvěma zápasům nastoupilo do utkání se svými největšími hvězdami, Rytíři naproti tomu Jágra s Plekancem nechali doma... Několik málo prázdných míst ve vyprodané ČSOB Pojišťovna aréně lze přičíst na vrub právě nepřítomnosti obou zmíněných kladenských ikon. Ani to však oslavám hokeje nijak nebránilo, a tak se po závěrečném hvizdu, přesně podle hesla „konec dobrý, všechno dobré“, začala ledová plocha postupně plnit jásajícími domácími fanoušky. Nezbývá, než pevně doufat, že zmíněné heslo nebude jen prázdnou frází a že se příští sezonu nebudou hráči, fanoušci ani vedení opět bát o extraligovou jistotu...

12. kolo baráže: HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Branky a nahrávky: 12:33 Matýs (Holland, Eklund), 23:52 Horký z trestného střílení, 49:26 Kloz (Dušek), 52:56 Kloz (Dušek) – 58:29 Kružík (Kubík). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Kis, Špringl. Vyloučení: 1:0 - Schaus (Dynamo Pardubice) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Bez využití. Diváků: 10 194 (vyprodáno). Střely na branku: 21:32 (5:7, 6:14, 10:11). Vhazování: 14:24. PARDUBICE: Kacetl (30:57 Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, J. Zdráhal, Budík – Sýkora, Ihnačák, Rolinek – Horký, Poulíček, Machala – Kloz, Dušek, Kratochvil – Matýs, Pochobradský, Voženílek – Machač. KLADNO: Cikánek – Zajíc, Nash, Zelingr, Hořava, Veber, Svedlund – J. Strnad, Melka, Redlich – Zikmund, Machač, Jelínek – Bláha, Kaut, Hajný – Kružík, Kubík, Vildumetz.
Začátek zápasu minutou ticha připomněl odkaz zesnulého trenéra Luďka Bukače, během první komerční přestávky Dynamo poblahopřálo Bohuslavu Šťastnému. Proti posledním dvěma utkáním nastoupilo Dynamo v co nejsilnější sestavě, i tak dali trenéři ve čtvrté formaci příležitost mladým hráčům. A právě Ondřej Matýs ve 13. minutě parádní střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. V úvodu druhé dvacetiminutovky nejprve mohl srovnat Patrik Machač, brankář Kacetl a jeho sólo chytil. O chvíli později Tomáš Redlich seknul v úniku Luboše Horkého, jenž poté proměněným trestným střílením zvýšil na 2:0. Pardubice se chtěly se sezonou rozloučit vítězstvím a bavily vyprodané tribuny ČSOB Pojišťovna ARENY pohlednými kombinacemi. V závěrečné části hry pak Jan Kloz dvěma vstřelenými brankami pojistil pardubickou výhru, kterou mírnila kladenská trefa v předposlední minutě na 4:1. „Chtěl bych poděkovat všem divákům nejen za to, že přišli na toto poslední utkání, ale i za povzbuzování po celou dobu baráže. Drželi nás nad vodou a za tom jim patří velký dík,“ nechal se po utkání slyšet trenér Pardubic Ladislav Lubina. (zr, saf)