Konečně! Kopřiva se chce zamyslet, co s tím...

02.12. 2018 19:50

PARDUBICE – Dalšími třemi, pro Dynamo, existenčními zápasy pokračovala v minulém týdnu hokejová extraliga. Nejprve se Pardubice utkaly v úterní dohrávce 22. kola doma se Zlínem, aby pak hned pozítří zamířili do Třince. Sérii pak Dynamo zakončila včera odpoledne před vlastními fanoušky proti Olomouci. Všechny tři zápasy Pardubice prohrály, když se jim dohromady podařilo vsítit pouze tři góly... „Budeme se muset zamyslet, co s tím,“ nechal se po včerejší prohře slyšet trenér Břetislav Kopřiva.

22. kolo: HC Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín 1:5 (0:2, 1:0, 0:3). Branky a nahrávky: 31:50 Marosz (Skokan, P. Sýkora) – 5:56 J. Ondráček (Fořt, Freibergs), 19:19 Žižka (Fořt, Kubiš), 44:31 Popelka (Werbik), 56:18 P. Sedláček (Poletín, E. Kulda), 59:45 Řezníček. Rozhodčí: Hradil, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. V oslabení:  0:1.  Diváků:  6222. Střely na branku: 27:35. Vhazování: 34:39. PARDUBICE: Klouček – Děrvuk, Hrabal, Cardwell, Wishart, Trončinský, Holland – M. Procházka, Marosz, Vondráček – P. Sýkora, Welsh, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Mandát, Dušek, Kusý.
Utkání začalo tím, že kotel na Jižní tribuně téměř ihned po úvodním vhazování opustil svá místa, na kterých nechal jen obří transparenty se svými názory a ruku v ruce s poloprázdnými tribunami tak hokejisté zapadali do stále většího marastu… A v atmosféře regionálního pouťáku si tak v první třetině dokráčeli hosté celkem k pohodlnému dvoubrankovému vedení, ze kterého se již Dynamo nevzpamatovalo. „Myslím si, že je to pro nás krutý výsledek, ale jsme trestaní za každou maličkost a za individuální chyby. Nevím, jak se z toho dostat. Mužstvo pracuje, kluci se snaží, ale pak uděláme nějakou maličkost nebo se necháme zbytečně vyloučit, navíc nedáváme góly, a to je důvod, proč jsme tam, kde výsledkově jsme,“ řekl k dalšímu zpackanému utkání trenér Kopřiva.
23. kolo: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 3:0, 0:1). Branky a nahrávky: 5:55 Martin Růžička (Roberts Bukarts, D. Musil), 26:55 Cienciala (M. Doudera, Kváča), 31:19 Gernát (Werek, Polanský), 36:33 Hrňa (Martin Růžička, Marcinko) – 59:36,2 Skokan (Štindl, Welsh). Rozhodčí: Hejduk, Obádal – Brejcha, Jelínek. Vyloučení:2:6, navíc Wishart 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváků:4281. Střely na branku:  26:23.  Vhazování: 26:31. PARDUBICE: Kacetl (31:19 Klouček) - Hrabal, Děrvuk, Cardwell, Wishart, Štindl, Mikuš – Vondráček, Marosz, Machala – M. Procházka, Welsh, Rolinek – Skokan, Bubela, Treille – Mandát, Dušek, Perret. „Hra mužstva není úplně špatná, ale blokují nás góly, které my nedáváme. Co jsme dneska nedali šancí, to je neskutečné. Za pozitiva považuju, že jsme udrželi tak silné přesilové hry Třince, sami jsme ze dvou dali jeden gól a ani ta druhá přesilovka nebyla špatná,“ je evidentně spokojen s málem trenér Břetislav Kopřiva.
24. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc 1:4 (0:2, 1:1, 0:1). Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1. Branky a nahrávky: 37:50 Bubela (Poulíček) – 11:33 Ostřížek (J. Knotek), 18:24 Nahodil (Jergl, Holec), 37:18 Jergl (Dujsík, Ostřížek), 58:20 Irgl. Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváků: 6743. Střely na branku: 22:26. Vhazování: 34:25. Pardubice: Hamerlík – Děrvuk, Holland, Miromanov, Štindl, Mikuš, Budík – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Skokan, Bubela, Machala – Vondráček, Dušek, M. Procházka – Mandát, Welsh, Poulíček.
„Prohráli jsme první třetinu 0:2, i když některé góly byly se štěstím, ale jinak je to pořád stejné, nedáváme branky. Ve druhé části se mužstvo zvedlo, měli jsme šance, ale zastavila nás přestávka. Ve třetí třetině si to Olomouc pohlídala, celkově hrála velmi organizovaně, její výsledky nejsou náhodné, těžko jsme se přes její obranu dostávali. Na mužstvu leží deka. Střídáme hráče, vyměňujeme je, děláme maximum, ale efekt to nepřináší. Budeme se muset zamyslet, co s tím,” uvedl po utkání trenér Dynama Břetislav Kopřiva pod nímž se série týmu protáhla již na osm proher. V posledních pěti zápasech navíc Pardubice vstřelily vždy pouze po jedné brance... (saf)

Ostatní výsledky nedělního kola: Liberec - Brno 5:2, Chomutov - Karlovy Vary 1:3, Mladá Boleslav - Zlín 2:3, Vítkovice - Mountfield HK 4:5 sn.