Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Konečně! Přilbu vrátil domů král Václav

Letošním králem Zlaté přilby se stal po jedenadvaceti letech český závodník - Václav Milík. Foto: MILAN KŘIČEK
01.10. 2017 19:38

PARDUBICE – Svítkovský plochodrážní ovál se po jedenadvaceti letech dočkal. Populární zlatý klenot si na hlavu nasadil jednoznačně nejlepší český plochodrážník současnosti – Václav Milík.


Poté, co se odtajnila startovní listina a Milík svoji účast v Pardubicích potvrdil, začali k němu fanoušci vzhlížet, jako ke spasiteli. Král Václav však tlak ustál a suverénním způsobem závod ovládl. Samotné finále pak dokonce způsobem start – cíl! Za zády navíc nechal takové veličiny, jako Holtu, Frickeho či v neposlední řadě třeba Žagara. Čtyřiadvacetiletý domácí jezdec však zvládl s velkým přehledem i čtvrtfinálovou a semifinálovou skupinu. „Nevím, co dodat. V Pardubicích mi to docela jde, ale že až takhle... Moc se mi povedl start, ale můžu říct, že šest kol je opravdu fuška,“ řekl Milík krátce po svém triumfu. „Zlatou přilbu mají legendy a já jsem to dokázaly taky,“ dodal šťastný závodník, pro něhož je to dle jeho vlastních slov největší úspěch na domácí scéně.

Václav Milík navíc ovládl mítink, který byl, co se týče startovního pole, po dlouhých letech pořádně „našlapaný“. Nechyběli zde špičkoví závodníci seriálu Grand Prix a pochopitelně ani někdejší vítězové Přilby. Zhruba patnáct tisíc diváků se mohlo kochat uměním takových jezdců, jako Sayfutdinov, Fricke, Andersen, Pavlic, Holta, Žagar, Jonsson... Ovšem hvězdy rozhodně neměly na růžích ustláno. Například obhájce loňského triumfu Rus Sajfutdinov skončil celkově osmý, předloňský šampion Pavlic dojel v malém finále poslední, tedy celkově až dvanáctý a dánský vítěz z roku 2008 s pohádkovým jménem Hans Andersen se dokonce neprobojoval ani do semifinále... To naopak neuniklo ani druhému nejlepšímu českému jezdci Eduardu Krčmářovi, který v malém finále obsadil čtvrtou příčku! Krčmář tak celkově desátým místem završil fantastický plochodrážní víkend, když v pátek obsadil jedenáctou příčku na MS juniorů a v sobotu pak vyhrál tradiční Zlatou stuhu! Na startovní listině 69. Zlaté přilby se objevilo hned devět jezdců z České republiky. Domácí AMK Zlatá přilba pak reprezentovali kromě Václava Milíka ještě Mikel, Štichauer, Petrák a Mejtský. Posledně jmenovaný ale musel z vyřazovacích jízd kvůli zranění odstoupit a byl převezen do nemocnice. JAN ŠAFÁŘ

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyZTY2YWI2