Koukal jenom koukal! Stálo ti to za to?

26.11. 2017 21:29

PARDUBICE – Vynikající utkání plné nervozity, zvratů, šarvátek, ale bohužel i zranění Davida Tomáška. To přineslo včerejší derby pardubického Dynama s Mountfieldem HK. Šťastnější byli nakonec domácí hokejisté, kteří vítězným gólem Petra Sýkory v přesilovce převážili misky vah na svoji stranu. Smutným hradeckým „hrdinou“ byl Petr Koukal, který se vrátil v dresu nepřítele na svůj někdejší domácí led, a kterého si domácí kotel po celé utkání pěkně vychutnával. A rozhodně ho nešetřil! Obří transparent na Jižní tribuně s Koukalovou podobiznou a nápisem, že žoldák nemá srdce, patřilo k tomu nejmírnějšímu. Inu, některé přestupy se neodpouští...

26. kolo: HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Branky a nahrávky: 19. Marosz (Trončinský, Cardwell), 25. Rolinek (Mojžíš, Marosz), 58. P. Sýkora (Marosz, Rolinek) – 28. Dragoun (Červený), 45. Dragoun (Pláněk, Berger). Rozhodčí: Hejduk, Petružálek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:10, navíc Poulíček – Pláněk, Dragoun 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:33. Diváků: 10 194 (vyprodáno)! PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – Kaut, Poulíček, Vondráček.

Zápas, který Pardubice dlouhé roky nezažily, začali lépe domácí hokejisté, kteří po Maroszově milimetrové „šibenici“ vytěžili ze své převahy gól. Diváky pak zvedla ze sedadel férová bitka Patrika Poulíčka se Zámorským. Pardubický útočník s číslem 44 poslal za obrovského aplausu vyprodaných tribun hradeckého hráče k zemi a umocnil již tak elektrizující atmosféru. Když na začátku druhé třetiny zvýšil Rolinek, červenobílá euforie neznala mezí. Hosté si sice u rozhodčích „vybrečeli“ zhlédnutí videa, ale ani to regulérnost gólu nevyvrátilo – 2:0! Následující přesilovka domácích pak měla Koukalovu partu poslat definitivně do kolen. Ovšem místo třetího gólu přišla sprcha v podobě snížení. Hradci po gólu v oslabení narostla křídla a Dynamo se naopak z inkasované rány hodně dlouho vzpamatovávalo. Hosté byli stále častěji před Kacetlem a on musel dokazovat, že kvality má! Vyrovnávací gól, který sice dlouho visel ve vzduchu, přišel ovšem paradoxně po střele, kterou pardubický brankář zřejmě chytit mohl... Vášně na ledě i na tribunách rozdmýchal faul na Davida Tomáška pět minut před koncem, po němž musel být pardubický útočník odnesen na nosítkách. Přesto se rozhodčí rozhodli nevylučovat... Když už se zdálo, že vyprodaná hala uvidí prodloužení, rozhodl o konečném účtu necelé tři minuty před koncem při přesilovce Petr Sýkora! Nejlepším hráčem Dynama pak byl vyhlášen Rostislav Marosz, který se podílel na všech třech brankách! JAN ŠAFÁŘ