Týdeník Pernštejn

Pernštejn media, s.r.o., Palackého třída 250, 530 33 Pardubice
Adresa redakce: Palackého třída 250, 530 33 Pardubice

Krajský přebor odstartuje regionální derby

Hned v úvodním jarním kole se v regionálním derby střetnou Moravany s Holicemi. Foto: MILAN KŘIČEK
03.03. 2019 18:18

PARDUBICKO – První jarní kolo (celkově 16.) Tlapnet krajského přeboru je za dveřmi a již v sobotu odstartuje úvodními zápasy. Jediní dva naši regionální zástupci vejdou do soutěže vzájemným derby – v sobotu od 14 hodin přivítají Holice na svém hřišti tým z Moravan.


V posledních letech poměrně úspěšní domácí letošní sezonu zatím moc „nedávají“. Po podzimní části totiž Holicím patří se sedmnácti body až třináctá příčka při skóre 23:32. A to i přesto, že předsezonní cíl byl poněkud ambicióznější. Podle vedoucího mužstva Tomáše Čejky měly Holice „kopat“ kolem pátého místa. Neúspěšné tažení krajským přeborem se v zimě odrazilo i na výměně trenéra, když Romana Kyrala nahradila trenérská legenda Milan Šmarda. Otazník visí i nad dlouholetým vedoucím mužstva Tomášem Čejkou. „Jsem již měsíc na neschopence, vůbec nevím, jestli budu ve funkci pokračovat. A přiznám se, že pokud mužstvo neposílí, ani bych snad už zájem neměl...,“ nepřímo naznačil ne úplně ideální stav v klubu Tomáš Čejka.
To Moravany zažívají úplně odlišné období. Po loňské sezoně, kdy byly zralé na padáka a jen administrativním zákrokem nakonec v soutěži zůstaly, se jim letos daří o poznání lépe. Nový trenér Miroslav Semerád tým po podzimu dotáhl až na velice solidní sedmé místo.
Oba týmy se hned na úvod podzimní části potkají ve vzájemném duelu, který by měl naznačit, jak se bude jejich situace dále vyvíjet. SK Holice – TJ Sokol Moravany, sobota 9. března od 14 hodin. Rozhodčí: Suchomel. Další zápasy 16. kola: Litomyšl – Hlinsko (SO 10.15), Letohrad – Svitavy (SO 14), Třemošnice – Česká Třebová (SO 14), Chrudim B – Heřmanův Městec (SO 14), Moravská Třebová – Dolní Újezd (NE 14), Choceň – Žamberk (NE 14), Luže – Lanškroun (NE 14). (saf)

PARTNEŘI

Pardubický Pivovar a.s.
enteria a.s.
Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.
KVIS Pardubice a.s.
Marhold A.s.
TOP CENTRUM - Jaroslav Novák
LABETA, a.s.
Falcon security, s.r.o.
MD logistika, a.s.
Danup
Veko Bystré s.r.o.

INZERCE

Správa a údržba silnic Pardubického kraje
Pardubický Porter - odvaha chtít víc

Napište nám vaše dotazy či poznámkyYjBmNm